Zdałeś swój pierwszy egzamin aktuarialny? Zrób to dalej!

Po pierwsze, gratulujemy tak OGROMNEGO sukcesu! Zdanie egzaminu aktuarialnego nie jest łatwe, ale udało się!

Teraz, gdy zaznaczyłeś to na swojej liście, możesz się zastanawiać, co dalej. Możesz być zaskoczony, że nie radzę od razu rozpocząć nauki do kolejnego egzaminu.

To właśnie robi wielu ludzi.

Są jednak inne rzeczy, które powinny mieć teraz wyższy priorytet.

Zanim do tego przejdziemy, ważne jest, abyś zrozumiał, czego szukają pracodawcy aktuariuszi. Są 3 główne rzeczy, które każdy z nich ceni. Posiadają zdane egzaminy aktuarialne, odpowiednie doświadczenie i umiejętności techniczne.

Najlepszy kandydat aktuariusza będzie miał wszystkie te trzy cechy, plus bardzo dobrze napisane CV, które dowodzi, że jest świetnym kandydatem i naprawdę dobre umiejętności rozmowy kwalifikacyjnej.

Więc zanotuj tutaj. Nie wystarczy już zdać kilka egzaminów. Aby dać sobie największą szansę na otrzymanie pracy aktuarialnej, musisz być dobrze wyszkolonym kandydatem.

Umiejętności techniczne

Niemal każda aktuarialna oferta pracy wymaga od kandydatów umiejętności obsługi Excela. Jest to umiejętność, która jest absolutnie niezbędna do nauki od środka i na zewnątrz.

Jeśli tego nie zrobisz, prawie na pewno (niestety) zostaniesz pominięty na korzyść innych kandydatów, którzy wiedzą, jak korzystać z programu i wielu jego potężnych funkcji i formuł.

Firmy uważają tę umiejętność za tak cenną i niezbędną, że często wymagają, aby kandydaci zdali test Excela, aby zademonstrować swoje umiejętności.

Więc po zdaniu egzaminu aktuarialnego powinien to być twój następny priorytet.

Ten film wideo poniżej jest sesją programu Excel dla początkujących, która może okazać się pomocna, jeśli bardzo jej nie znasz. Jest to pierwsza z 9 sesji programu Excel (od początkującego do zaawansowanego), które są dostępne w społeczności Actuary Accelerator Community.

Ta sesja nie tylko nauczy Cię podstaw Excela, ale także pokaże jeden ze sposobów, w jaki Twoje umiejętności Excela mogą być później wykorzystane w pracy. Dlaczego nie nauczyć się Excela i rzeczy aktuarialnych naraz, prawda?

Oprócz Excela pracodawcy aktuariuszy cenią również umiejętności programowania. Umiejętność programowania w języku takim jak VBA, Python, C++ itp. jest ważna dla wielu pracodawców. Jest to coś, z czego prawdopodobnie będziesz korzystać dość często.

Ponieważ Excel jest tak często używany w rolach aktuarialnych, polecam najpierw nauczyć się języka programowania zwanego VBA, aby móc zautomatyzować zadania w Excelu przy użyciu tego języka. Może to być niezwykle korzystne w pracy.

Zauważ, że całkiem łatwo jest nauczyć się VBA, jeśli znasz inny język programowania, więc tak długo, jak znasz jeden język, powinno to wystarczyć.

Istotne doświadczenie

Wielu kandydatów na aktuariusza ma zdane egzaminy i przyzwoite umiejętności techniczne. Ale to, co naprawdę Cię wyróżni, to posiadanie odpowiedniego doświadczenia.

Odpowiednim doświadczeniem może być dowolne stanowisko, na którym byłeś odpowiedzialny za analizę danych, miałeś dużą ekspozycję na produkty i koncepcje ubezpieczeniowe lub finansowe, lub miałeś zadanie wprowadzania dużej ilości danych.

Mogą to być na przykład stanowiska analityka danych, ubezpieczyciela lub przedstawiciela usług finansowych. Nazywam te role „stanowiskami odskoczni”, ponieważ sprawiają, że przejście do roli aktuarialnej jest o wiele łatwiejsze niż zaczynanie bez żadnego doświadczenia.

W przypadku większości ważnych stanowisk bardzo pomocna jest wiedza na temat korzystania z programu Excel. Dlatego polecam najpierw nauczyć się tego, zanim zaczniesz aplikować na tego typu stanowiska.

Poniżej znajduje się wywiad z Kim, członkiem Actuary Accelerator Community, który obecnie pracuje jako underwriter. Pracuje, by zostać aktuariuszem. Na swoim stanowisku underwritingu ma dużo kontaktu z koncepcjami ubezpieczeniowymi, co znacznie poprawi jej kandydaturę, gdy zacznie ubiegać się o pracę aktuarialną.

Z tego wywiadu dowiesz się, w jaki sposób możesz uzyskać stanowisko ubezpieczeniowe (co jest odskocznią) i jakie mogą być niektóre z twoich obowiązków. Dowiesz się również, jak underwriterzy mogą wchodzić w interakcje z aktuariuszami.

Chcesz więcej takich wywiadów? Powyższy wywiad pochodzi bezpośrednio od Actuary Accelerator Community; jest o wiele więcej z aktuariuszami na poziomie podstawowym, underwriterami, ekspertami od danych i zmieniającymi karierę. To świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o branży aktuarialnej i ubezpieczeniowej oraz o tym, czego możesz się spodziewać w dalszej podróży aktuarialnej.

Zdobycie dodatkowej pracy

Gdy nauczysz się korzystać z programu Excel, możesz zacząć szukać swojej odskoczni.

To samo w sobie nie jest łatwym przedsięwzięciem, ale ważne jest, aby go nie pominąć. Jeśli masz trudności ze znalezieniem pracy odskoczni, będziesz miał jeszcze TRUDNIEJSZE znalezienie pracy aktuarialnej.

Dzieje się tak, ponieważ stanowiska na odległych stanowiskach nie są tak konkurencyjne, jak stanowiska aktuarialne. Możesz więc myśleć o swojej odskoczni jak o „biegu próbnym”, aby przygotować cię do otrzymania pracy aktuarialnej.

Czy wiesz, że masz tylko około 6 sekund, aby zwrócić uwagę menedżera rekrutującego, gdy zobaczy on Twoje CV?

Aby dać sobie jak największą szansę na zdobycie pracy, musisz najpierw upewnić się, że Twoje CV przedstawia Cię w jak najlepszym świetle. Jeśli zmieniasz karierę, musisz pokazać, jak twoje poprzednie doświadczenie ma znaczenie dla stanowiska, o które się wybierasz.

Poniżej znajduje się krótki film o tym, jak stworzyć wyróżniające się CV. Chociaż jest ukierunkowany na pozycje aktuarialne, wszystko jest równie istotne dla pozycji odskoczni. (Ale prawdopodobnie nie będziesz chciał umieszczać swoich egzaminów aktuarialnych w swoim życiorysie, jeśli chodzi o prace wstępne).

Kładąc wszystko razem

Jestem pewien, że chcesz jak najszybciej objąć stanowisko aktuariusza. Oznacza to, że będziesz musiał zacząć robić te inne rzeczy już teraz, aby do czasu, gdy zdasz 1 lub 2 kolejne egzaminy, będziesz w świetnej formie.

Jest jeszcze kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse:

  • Zacznij nawiązywać kontakty za pomocą LinkedIn (pozwoli ci to poszerzyć swoją sieć i wcześnie wzmocnić połączenia, aby później móc znaleźć pracę za pośrednictwem sieci osobistej).
  • Zanurz się w aktuarialnym świecie, abyś poznał wszystkie pojęcia i mógł śmiało opowiadać o swojej wiedzy podczas wywiadów i innych rozmów aktuarialnych.
  • Wzmocnij swoje umiejętności w zakresie Excela i VBA, realizując projekty i wykorzystując swoje umiejętności w pracy, aby dobrze zrozumieć, jak zastosować swoje umiejętności w rzeczywistych sytuacjach.

Wiem, jest dużo do zrobienia. Bez obaw…

Mamy dla Ciebie społeczność aktuarialną!

Jak wiecie, droga do zostania najlepszym kandydatem aktuariusza i zdobycia pierwszej pracy na pełny etat nie będzie łatwa. To konkurencyjny rynek pracy!

W rzeczywistości doświadczyłeś już wyzwań związanych ze zdaniem tylko jednego egzaminu.

Chciałbym więc przedstawić Ci coś, co pomoże Ci jak najszybciej spełnić to marzenie.

To społeczność Actuary Accelerator!

A skoro już zdałeś swój pierwszy egzamin, jest to idealny moment, aby się zaangażować.

Udowodniłeś już, że jesteś wystarczająco inteligentny, aby zdać egzaminy aktuarialne. Teraz wszystko sprowadza się do przekształcenia się w jednego z najlepszych kandydatów na aktuariuszy, aby później mieć wiele możliwości.

Author: Ray Negolay

Raynegolay jest osobisty blog, który nagrać sposób, aby stać się aktuariuszem poprzez studiowanie i przejść przez egzaminów aktuarialnych z Society of Actuaries (SOA) raynegolay jest również blog, który udostępnia niektóre informacje na temat blogowania, Search Engine Optimization (SEO), Google AdSense zatwierdzenia dla początkujących. Dla egzaminów aktuarialnych udostępniania, będę dzielić się sposobami uczyłem się na egzamin SOA P i egzamin IFM z kilku wskazówek i sztuczek podczas egzaminu, aby uniknąć niepowodzenia w klasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *