Zarejestruj samouczek egzaminu SOA


Egzamin SOA IFM – Zarejestruj się

Pewnie skończyłem rozmawiać o moich materiałach dydaktycznych i ustaleniach czasowych, a potem czas umówić się na egzamin i salę egzaminacyjną.

Zazwyczaj powinieneś być gotowy w okresie pomiędzy złożeniem wniosku o test a datą testu. Pozostały czas jest wykorzystywany na ponowne wykonanie próbnego testu i sprawdzenie niektórych braków.

Jeśli nie poznałeś wcześniej treści tych podręczników, nie traktuj tego czasu jako czasu na naukę. Jeśli jesteś superuczniem lub studiowałeś go wcześniej (np. treść semestru uniwersyteckiego), postaraj się być przygotowany, jeśli możesz.

Trudność egzaminu IFM powinna być nie tylko większa niż w przypadku poprzedniego egzaminu P&FM, ale metoda i stopień trudności, z którego korzystają, nie są takie same jak zwykle.

Musisz pamiętać, że jeśli czujesz, że nie możesz nawet osiągnąć podstawowej zdawalności, powinieneś najpierw wzmocnić punkty wiedzy w podręczniku, a następnie umówić się na egzamin. Nie wyrzucaj pieniędzy na próżno.

To na egzaminie P ludzie, którzy myślą, że mają wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się, często kończą niepowodzeniem z powodu złego przygotowania.

Spotkałem też osoby, które przez miesiąc poświęcały na przegląd i zdały te egzaminy aktuarialne, a niektórzy byli wtedy jeszcze na etapie stażu i poświęcili czas na przegląd.

Kroki, aby zarezerwować egzamin SOA

Przede wszystkim najważniejsze jest to, że musisz wejść na oficjalną stronę IFM egzaminu związanego z SOA, aby przejrzeć te informacje, takie jak czas egzaminu, metoda egzaminu, dystrybucja treści sylabusa i tak dalej.

Uważam, że na tym etapie większość osób zdała już egzamin P i FM, więc warto wiedzieć, jak układa się harmonogram tych egzaminów każdego roku.

Jak zdać egzamin SOA IFM?

Mówiąc prościej, egzamin SOA IFM ma trzy okresy każdego roku, a mianowicie:

Każdy, kto chce przystąpić do egzaminu IFM, ma do wyboru tylko te trzy kategorie. Wybierz ten, który Twoim zdaniem jest odpowiedni do zaplanowania egzaminu.

Następnym krokiem jest, aby krok po kroku dowiedzieć się, jak umówić się na egzamin IFM. Ci, którzy przystąpili do dwóch poprzednich egzaminów, mogą w zasadzie pominąć ten rozdział.

***Ponieważ nie zrobiłem zrzutu ekranu z procesu egzaminu IFM, więc poniższe obrazy są oparte na przykładzie egzaminu FM, który testowałem wcześniej.

Przede wszystkim należy udać się do jednego z miejsc, którym jest strona SOA Exam IFM lub strona aplikacji do egzaminu SOA Exam Registration. Możesz odnieść się do poniższych dwóch zdjęć.

Jak zdać egzamin SOA IFM?
Jak zdać egzamin SOA IFM?

Następnie w tym polu wybierz rodzaj egzaminu, na który chcesz się zgłosić [here is the exam FM for display]. Po dokonaniu wyboru naciśnij czerwony przycisk.

Jak zdać egzamin SOA IFM?

Następnie wejdziesz na ten ekran, wprowadź swoje hasło ID użytkownika na tej stronie logowania. Osoby, które nie posiadają konta, mogą najpierw zarejestrować się i zgłosić do egzaminu.

Jak zdać egzamin SOA IFM?

Są tu trzy opcje, a mianowicie CBT Kanada, Międzynarodowa i Stany Zjednoczone. Moim miejscem egzaminu jest Malezja, więc wybrałem ten drugi.

Jak zdać egzamin SOA IFM?

Następnie wejdziesz na ten ekran i uzupełnisz dane osobowe zgodnie z jego potrzebami. Jeśli już to przetworzyłeś, wystarczy sprawdzić informacje.

Jeśli nie ma problemu, wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy, aby zaznaczyć te miejsca i potwierdzić.

Jak zdać egzamin SOA IFM?

Następnie poprzedni interfejs zostanie powtórzony, po prostu postępuj zgodnie z zaznaczeniem.

Jak zdać egzamin SOA IFM?

Możesz wypełnić ten kwestionariusz, jak chcesz, ale każda opcja musi mieć co najmniej jedno pole wyboru.

Jak zdać egzamin SOA IFM?

Ta strona to zamówienie egzaminu, które zawiera koszt, imię i nazwisko, adres oraz inne podstawowe informacje. Po ponownym potwierdzeniu zamówienia, SOA wyśle ​​Ci wiadomość e-mail o zamówieniu na ten egzamin.

Jak zdać egzamin SOA IFM?
Jak zdać egzamin SOA IFM?

Metoda płatności SOA

Każda metoda płatności jest inna. Do zapłaty użyłem karty przedpłaconej BigPay, cyfrowej karty przedpłaconej należącej do AirAsia. Głównie dlatego, że jego rozliczenie kursowe nie nałożyło jeszcze żadnych opłat za konwersję. Szkoda, że ​​na tym etapie o BigPay mogą ubiegać się tylko obywatele Malezji i Singapuru.

Jak zdać egzamin SOA IFM?

Każdy, kto chce wypróbować metodę płatności BigPay lub ci, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o BigPay, mogą użyć tego kodu zaproszenia, aby zarejestrować konto BigPay (musisz złożyć wniosek za pomocą aplikacji mobilnej, a nie komputera)

Kod zaproszenia: OIC2U1NNIH

Jeśli zarejestrujesz się w BigPay za pomocą tego kodu zaproszenia, oboje możemy otrzymać nagrodę RM10 [very curious that this mechanism can still run]. i również,

Nie udostępniaj nikomu numeru OTP.

Nie udostępniaj nikomu numeru OTP.

Nie udostępniaj nikomu numeru OTP.

Ważną rzeczą jest powiedziane trzy razy, bez względu na to, co się stanie, nie możesz przekazać OTP. Chociaż BigPay jest wygodny, jego bezpieczeństwo jest stosunkowo słabe. Od czasu do czasu będziesz otrzymywać podobne fałszywe wiadomości i połączenia od Whatsapp.

Tak długo, jak nie wierzysz w te bzdury i je ignorujesz, wszystko będzie dobrze. Nie mogą nic zrobić z Twoim kontem BigPay bez Twojego hasła jednorazowego.

Tak więc za każdym razem, gdy będę się przygotowywał do zdawania egzaminu aktuarialnego, przeleję na moje konto BigPay kilkanaście juanów zgodnie z kursem rynkowym.

W ciągu kilku dni wspomniana wcześniej kolejność egzaminów z dolara amerykańskiego zostanie rozwiązana.

Pozostałą kwotę zwykle przeznaczam na spłatę rachunku telefonicznego lub zaniesienie go do sklepu doładowania lub do Lazady.

Poniższe zdjęcia są porównaniem opłat, które zapłaciłem za egzamin IFM z jego przeliczeniem przez BigPay.

Jak zdać egzamin SOA IFM?
Jak zdać egzamin SOA IFM?
Jak zdać egzamin SOA IFM?

Udostępnianie powyżej to moja własna metoda aplikacji do egzaminu IFM i moja metoda płatności za ten egzamin aktuarialny w Malezji.

Ponieważ w tym rozdziale jest zbyt wiele zdjęć, podzieliłem go na dwie części. Kolejny rozdział będzie najważniejszym sposobem aplikowania na salę egzaminacyjną po zgłoszeniu się na egzamin.

Author: Ray Negolay

Raynegolay jest osobisty blog, który nagrać sposób, aby stać się aktuariuszem poprzez studiowanie i przejść przez egzaminów aktuarialnych z Society of Actuaries (SOA) raynegolay jest również blog, który udostępnia niektóre informacje na temat blogowania, Search Engine Optimization (SEO), Google AdSense zatwierdzenia dla początkujących. Dla egzaminów aktuarialnych udostępniania, będę dzielić się sposobami uczyłem się na egzamin SOA P i egzamin IFM z kilku wskazówek i sztuczek podczas egzaminu, aby uniknąć niepowodzenia w klasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *