Wskazówki i triki egzaminu SOA P – część 1


Wskazówki i porady dotyczące egzaminu SOA P

W kolejnych dwóch artykułach podzielę się moimi umiejętnościami testowania i czytania w ciągu prawie 60 dni oraz dodatkowymi źródłami informacji, z których wiele skorzystałem. Te z pozoru niepozorne umiejętności dla osób postronnych, rzeczywiście mogę przejść gładko w dwa miesiące. Jeden z trudnych warunków do pokonania Egzaminu P, gdy jesteś zdenerwowany.

Czasami napotykamy wiersze o zagadkowych tematach, dlaczego wciąż jeszcze raz kalkulujemy, czy porzucamy to pytanie i rzucamy wyzwanie następnemu. To ostatnie nie jest aktem ucieczki. Powody i korzyści, które za tym stoją, wydają się nieistotne, ale często jest to ważne w gabinecie.

Przejdź do następnego pytania

Pierwsza technika nazywa się unikaniem. Tak, dobrze słyszałeś, unikaj tego. Tchórz, tchórz i niekompetencja to często słowa, o których możemy pomyśleć, gdy stajemy przed tą grupą słów. Jeśli tak nie jest, ale są nierozłączne, są to oczywiste słowa pochwały.

Mogę tu śmiało przyznać, że niektóre problemy w ćwiczeniach i podręczniku egzaminu P 300++ są czasami naprawdę kłopotliwe, a w mojej głowie krążą różne dziwne powody, by zaprzeczać wszystkim tym algorytmom. I zapytaj, dlaczego jego odpowiedź nie jest jedyną poprawną odpowiedzią. W tej chwili, jeśli po wypróbowaniu różnych metod nadal nie mam rozwiązania, wybiorę zdecydowaną ucieczkę bez drżenia i uwikłania w ten sam problem.

Jeśli zwykle ćwiczysz, czy chcesz poszukać prawidłowej odpowiedzi w zeszycie odpowiedzi? Czy chcesz przeszukać Internet, aby sprawdzić, czy istnieje strona internetowa lub film wyjaśniający, w którym zadano i rozwiązano ten sam problem. Gratulacje, znalazłeś dla siebie wyjście.

Tego rodzaju rozwiązania, takie jak te, są aktualnymi rozwiązaniami problemu, ponieważ Twoim celem jest nauka (oczywiście dzięki własnemu zrozumieniu, uczucie jest bardzo dobre i odświeżające) i wykraczanie poza zakres własnych zdolności rozumienia. Zrozumienie zakresu jest tanim i wydajnym wyborem.

Jeśli jesteś wymagającą osobą w nauce, uważam, że powyższe wyjaśnienie nie jest dla Ciebie dobre i nie spełnia Twoich oczekiwań. Nie chcę przedstawiać zbyt wielu subiektywnych ocen dla różnych czynników z różnych źródeł, do których każdy dąży, ale celem zdania egzaminu P jest głębokie zrozumienie podstawowej teorii prawdopodobieństwa, a pomyślne zdanie go jest twoim jedynym głównym celem. Naprawdę, nie żartuj sobie z czasu, pieniędzy i energii, to nie jest tego warte. Szczególnie w gabinecie, zachowanie „nieuchylania się” jest często początkiem zabawy z ogniem i samospaleniem.

Po raz pierwszy i jedyny, kiedy jestem nowicjuszem na egzaminie P w sali egzaminacyjnej, oto jeden z przykładów uników, bez względu na to, jaki perfekcjonizm robisz (jestem Panną). Pamiętaj, wszyscy mamy tylko trzy godziny. W tym okresie może całkowicie określić twój przyszły kierunek. Najważniejszy jest czas i postęp. (Tak, to takie poważne).

Zarządzanie czasem na pytanie

Wydaje się, że trzy godziny to nie więcej lub mniej, ale jest tylko garstka osób, które w tym czasie z powodzeniem mogą go ukończyć i raz spróbować. Jeśli mi nie wierzysz, przyjrzyjmy się wskaźnikowi zdawalności egzaminu P i zgłośmy zastrzeżenia. Weź mnie za przykład. W okresie, gdy autor całkowicie przeczytał wszystkie pytania i próbował na nie odpowiedzieć w ciągu 1 godziny i 40 minut, zrezygnowałem wówczas z 6 z 30 pytań.

W ciągu następnych 45 minut wykorzystałem moją obecną najlepszą zdolność rozumienia, aby przezwyciężyć każdy nierozwiązany problem jeden po drugim. Na początku dania głównego, jeśli nie będę mógł w pełni zrozumieć znaczenia pytania w ciągu pół minuty, zdecydowanie postanowię uniknąć go strategicznie. Po co marnować moją jedyną kartę przetargową (czas), kiedy pytanie i czynnik czasu są niepewne na późniejszym etapie? Śmieszna rzecz.

Oczywiście, jeśli naprawdę nie możesz rozwiązać napotkanego problemu, wybierz odpowiedź, która wydaje się najlepsza. W każdym razie w obiektywnym środowisku, które wyklucza wszystkie sytuacje, masz 20% szans na uzyskanie prawidłowej odpowiedzi.

Krótko mówiąc, unikanie to nie to samo, co rezygnacja, i tak nie jest i wcale nie jest tutaj. Pozostawia ci nie tylko cenny czas, ale także stabilność obecnego stanu psychicznego oraz energię i rytm do radzenia sobie z podstawowymi problemami.

Punkt drugi i punkt pierwszy pełnią tę samą rolę w stanie, czyli zarządzanie czasem i trening szybkości. W tym fragmencie autor nie powie Ci, jaki rodzaj tematu jest ze względu na to, ile czasu należy przeznaczyć itp. To za mało i nadal jest to powszechne zdanie w środowisku studenckim.

W egzaminie P metoda przydzielania czasu, aby pomóc w klasyfikacji każdego pytania, jest naprawdę głupia i całkowicie bezsensowna. W sali egzaminacyjnej napotkasz niesamowitą złożoność pytań dotyczących zestawów, a także krótkie równania 4/5 linii. Problemy z dystrybucją, które można łatwo rozwiązać, mogą być również wiązką problemów wymagających integracji lub może pojawić się MGF, którego nie możesz zrozumieć. Co więcej, miejsce, w którym się pojawi, zostanie przypisane losowo. Nie tylko kłopotliwe jest posiadanie jednego pytania i jednego punktu losowo, ale także zmienia się z planowania czasu w stratę czasu na sali egzaminacyjnej.

Ponieważ jest on sklasyfikowany zgodnie z programem nauczania, osobiście stosuję metodę przydzielania czasu grup pytań testowych. Najlepszym zrozumieniem wśród nich jest to, że bez względu na to, czy pytania są zbyt trudne, czy proste, moim celem jest zadanie 10 pytań w ciągu 30 minut. To nie tylko zapewnia, że ​​prędkość może być kontrolowana zgodnie z oczekiwaniami, aby zapewnić, że interferencja czynnika czasu nie będzie zbyt duża, ale także, że będę miał połowę czasu na sprawdzenie po oczekiwanej wartości.

Nie mogę powiedzieć, że jest to idealne zarządzanie czasem, ponieważ jego wadą jest to, że jeśli pierwsza część problemu jest trudna do przełknięcia na początku, to bezpośrednio zakłóci wszystko, czego oczekiwałem. Byłem w tym czasie w sali egzaminacyjnej i wykorzystałem prawie 15 minut na obliczenie poprzednich 4 pytań, a 2 z nich były nadal drugim z 6 niedokończonych pytań. To mocno przypomniało mi, że przy następnym spotkaniu nie powinienem zabraknąć. Problem zrozumienia czasu jest kluczowym punktem strategii, której należy unikać.

Należy zauważyć, że metoda agregacji trudności w egzaminie P jest inna dla każdego. Wydaje się, że trudne pytania gromadzą się w zakresie 1-10 pytań i 21-30 pytań, a pytania średniego zasięgu można zakończyć bardzo szybko, ponieważ są one dość łatwe w porównaniu z innymi. Przyczyniło się to również do powstania luki między oczekiwanym czasem dla każdej grupy pytań a 30-minutową szybkością na każde 10 pytań. Chociaż ta metoda nie może obiektywnie pomóc w wypełnieniu przepisanych pytań w określonym czasie, jeśli współpracujesz ze strategią uników, możesz przynajmniej przeczytać określoną liczbę pytań w wyznaczonym czasie.

Pozwalając każdemu mieć własne małe liczydło w przydziale czasu, nie musisz stosować 30-minutowej metody składającej się z 10 pytań. Możesz wybrać czas, który Ci się podoba i zadania, które chcesz wykonać, aby rozsądnie osiągnąć idealne cele ukończenia.

Oprócz przydziału czasu, z mojego osobistego punktu widzenia, trening szybkości zajmuje dużą część planowania czasu. W sali egzaminacyjnej, jeśli potrafisz odpowiedzieć na większość pytań przy stosunkowo szybkim czytaniu, masz inną przewagę karty przetargowej nad różnymi kandydatami, to znaczy masz więcej czasu na dokładne sprawdzenie.

Przygotuj się z egzaminami próbnymi

Egzaminy próbne w zwykłym procesie przygotowawczym lub pytania ćwiczeniowe 300++ na oficjalnej stronie internetowej są drugimi materiałami dotyczącymi najlepszych praktyk. Zwłaszcza egzaminy próbne w Internecie mają dokładniejsze odliczanie, a kolejne pytania zostaną omówione. Omów w formie egzaminu próbnego.

Dla tego samego trzygodzinnego timera przygotuję inny timer (który może być na komputerze lub telefonie komórkowym) podczas testu próbnego, aby obliczyć przybliżoną liczbę minut spędzonych na każdym pytaniu. Byłoby lepiej, gdybyś mógł zarejestrować czas między dwoma kliknięciami (reprezentującymi zakończenie pytania) na zegarze. Sprawdź, ile średnio minut zajmuje między prostymi i złożonymi pytaniami i zapisz je.

Zaczynając od pierwszej próbnej pracy testowej, większość ludzi musi cały czas poświęcać na wypełnienie wszystkich pytań, a czasami zdarza się, że czas jest przekroczony, ale nie jest ukończony. Nie martw się, tak było na początku. Może być wiele powodów, dla których o tym nie wspomniałem, na przykład nieznajomość koncepcji niektórych rozdziałów lub niemożność zrozumienia opisu tytułu itp.

Tak było po raz pierwszy, ale po kilku podobnych próbnych egzaminach średni czas zaliczenia zaczął zwalniać i zacząłem być w stanie odpowiedzieć na prawie wszystkie pytania w ciągu 3 godzin. Jeśli nadal pozostajesz w tym samym miejscu, sugeruję, abyś nie robił intensywnych ćwiczeń na 20. kartce i zobaczył, w której części problemu popełniłeś błędy przed ponownym przećwiczeniem.

Najpierw rozwiąż swoje niedociągnięcia, a potem walcz o szybkość, ślepe podążanie za szybkością zamiast dokładnością cię wykończy.

Stopniowo musisz przystosować się do ukończenia w 2,5 godziny, potem w 2 godziny, a potem powoli w 1,5 godziny, krok po kroku, aby zwiększyć prędkość. Ale pamiętaj, nie oczekuj, że zrobisz skok w krótkim czasie. Nie zniechęcaj się, gdy początkowe wyniki nie są oczywiste. Ten proces jest bardzo długi, naprawdę długi.

Następny artykuł przedstawi kilka wskazówek na poziomie praktycznym i dzielenia się stronami internetowymi, które osobiście uważam za przydatne.

Author: Ray Negolay

Raynegolay jest osobisty blog, który nagrać sposób, aby stać się aktuariuszem poprzez studiowanie i przejść przez egzaminów aktuarialnych z Society of Actuaries (SOA) raynegolay jest również blog, który udostępnia niektóre informacje na temat blogowania, Search Engine Optimization (SEO), Google AdSense zatwierdzenia dla początkujących. Dla egzaminów aktuarialnych udostępniania, będę dzielić się sposobami uczyłem się na egzamin SOA P i egzamin IFM z kilku wskazówek i sztuczek podczas egzaminu, aby uniknąć niepowodzenia w klasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *