Wprowadzenie do egzaminu SOA IFM


Pytania i odpowiedzi dotyczące egzaminu SOA IFM

Cały rok 2020 to tak naprawdę rok, który wszyscy chcemy pominąć. Kto by pomyślał, że bezprecedensowa globalna epidemia może wybuchnąć w krótkim czasie, podczas gdy świat boryka się z dużą liczbą potwierdzonych przypadków w tym samym czasie, ale wciąż stara się jak najlepiej? Opracowali szczepionkę przeciwwirusową. Dla każdego ten wirus zniszczył życie w przeszłości, a teraz trudno jest codziennie siedzieć w domu. Trudne są postępy na moim egzaminie SOA.

Pierwotny plan zakładał zdanie co najmniej trzech egzaminów SOA w 2020 roku, a plan ten został zakłócony przez szalejący COVID-19. Zdałem tylko dwa egzaminy SOA, a mianowicie:

Oczywiście, oprócz tych dwóch egzaminów SOA, uzyskałem również trzy kwalifikacje do certyfikacji VEE poprzez wyniki przedmiotowe uczelni. Oni są:

Obecnie przygotowuję się do egzaminu SOA LTAM, STAM i SRM. Materiały referencyjne są również gotowe do pracy, reszta do ciężkiej i inteligentnej nauki.

Zanim przejdziemy do głębszego wyjaśnienia, najpierw zrozummy, czym jest SOA Egzamin SOA IFM : Inwestycje i rynki finansowe

Egzamin SOA IFM jest jednym z pierwszych egzaminów Północnoamerykańskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy. Jest zwykle uznawany za egzamin po egzaminach na egzamin P i egzamin FM. Egzamin ten ma głównie na celu pogłębienie wiedzy kandydatów i przygotowanie teoretyczne różnych modeli finansowych i finansowych oraz finansów przedsiębiorstw, a także zrozumienie i zrozumienie zastosowania modeli w branży ubezpieczeniowej i innych ryzyk finansowych lub finansowych.

Mówiąc najprościej, jest to test poznawczy dotyczący finansów przedsiębiorstw i modeli finansowych.

Egzamin IFM jest taki sam jak poprzedni egzamin P i egzamin FM, który jest Egzamin 3-godzinny z 30 pytaniami i wiele możliwości wyboru.

Musisz mieć pewne zrozumienie poniżej przed przystąpieniem do egzaminu IFM:

  • Znajomość rachunku różniczkowego
  • Prawdopodobieństwo (egzamin P)
  • Podstawowe finanse przedsiębiorstw (VEE Accounting i VEE Corporate Finance)
  • Teoria zainteresowań (egzamin FM)

Kiedy przygotowuję się do zdania egzaminu IFM, istnieją głównie dwa kluczowe materiały referencyjne lub podręczniki do nauki, które są: Podręcznik do nauki ASM i aktuariusze coachingu” podręczniki i filmy. Oczywiście po sylabusie egzaminu IFM na oficjalnej stronie SOA dostępne są dodatkowe talenty nauczycielskie.

Egzamin IFM spędziłem około 6 miesięcy, część czasu jest wolna, ale wciąż od 3 do 5 miesięcy na przygotowanie się do egzaminu.

Szczegóły mojego harmonogramu powinny być wyjaśnione później, ale zacząłem przygotowania dopiero po ukończeniu egzaminu FM w lutym 2020 r., a w czerwcu zawiesiłem przygotowania. Następnie kontynuowałem przygotowania w październiku i ostatecznie zdałem egzamin IFM na początku grudnia tego samego roku.

Przeczytałem cały podręcznik do egzaminu ASM IFM Study Manual przez pierwsze 4 miesiące, a następne dwa miesiące spędziłem na czytaniu informacji o Aktuariuszach Coachingu, zwłaszcza ich nauczaniu wideo.

Zamierzam wykorzystać 8 artykułów, aby zapisać wszystkie procesy i ciekawostki o tym, jak przygotowałem i zdałem egzamin IFM. (Powiem ci po cichu, kiedy przystąpiłem do egzaminu, nie tylko ukończyłem egzamin, ale także wydrukowałem większość pytań w arkuszu egzaminacyjnym w mojej głowie.)

Jeśli któryś z czytelników ma jakieś pytania, możesz je zadać w obszarze wiadomości poniżej lub wysłać prywatną wiadomość do mnie na stronie Kontakt.

Życzę, abyście wszyscy mogli zdać egzamin SOA.

Author: Ray Negolay

Raynegolay jest osobisty blog, który nagrać sposób, aby stać się aktuariuszem poprzez studiowanie i przejść przez egzaminów aktuarialnych z Society of Actuaries (SOA) raynegolay jest również blog, który udostępnia niektóre informacje na temat blogowania, Search Engine Optimization (SEO), Google AdSense zatwierdzenia dla początkujących. Dla egzaminów aktuarialnych udostępniania, będę dzielić się sposobami uczyłem się na egzamin SOA P i egzamin IFM z kilku wskazówek i sztuczek podczas egzaminu, aby uniknąć niepowodzenia w klasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *