Udostępnianie informacji o zdaniu egzaminu P z 1-szą próbą


Co robić po egzaminie SOA P

Nie tyle wynikało to z oczekiwanego końca dnia o 15:30, ale zdumiewające było to, że wyszła dopiero o 15:00, co było pełne 30 minut wcześniej. Głównym powodem jest to, że egzamin zaczyna się o godzinie 12:30 po południu. Personel zabierze Cię do sali egzaminacyjnej i rozpocznie egzamin około godziny 12.

Kiedy wreszcie skończyłem, spokojnie stawiłem czoła kwestionariuszowi opinii zdającego, który pojawił się na przednim ekranie, wciąż drżąc na egzaminie i nie mogłem się uspokoić po egzaminie. Poza tym, że jestem zdenerwowany, miejsce, w którym siedzę, jest naprawdę wystarczająco zimne. Mówi się, że temperatura w pomieszczeniu utrzymuje się na poziomie 21-23 stopni, ale ja po prostu czułem, jakby było około 16 stopni. Było za zimno.

Wracając do tematu, po wypełnieniu serii kwestionariuszy z kilkoma punktami w nastroju na uspokojenie, zobaczysz najświętsze światło promieniujące z ekranu przed tobą. W rzeczywistości to tylko kartka papieru. Ale patrząc wstecz na czas i wysiłek, jaki włożyliśmy wcześniej, i ostateczną ocenę po trzech godzinach walki, walka po drodze podejmie ostateczną decyzję w tym momencie. Czy nie może należeć do naszych uczynków „Świętego Boga”?

W tym momencie pojawiło się przede mną następujące zdanie

Gratulacje! Wstępna analiza wyników Twojego testu wykazała, że ​​z powodzeniem osiągnąłeś wynik zaliczający ustalony przez SOA/CIA dla EGZAMINU P (Prawdopodobieństwo). ……

Nie trzeba wspominać, jaka jestem w tej chwili szczęśliwa, ale na szczęście siedząc w sali egzaminacyjnej trzeba powstrzymać obecne emocje, ponieważ są jeszcze inni, którzy jeszcze egzaminują. Po dokładnym zebraniu wszystkich artykułów piśmiennych i narzędzi wniesionych do sali egzaminacyjnej i ponownym sprawdzeniu, wstałem z miejsca, a inspektor polecił mi przez szybę opuścić salę egzaminacyjną.

Z powrotem przed ladą w pokoju monitoringu, zwróciłem odpowiedniemu personelowi 52-stronicową, jasnozieloną książeczkę odpowiedzi A4 i dwa zwykłe ołówki. Przed podpisaniem i wyjściem przełożony poinformuje Cię, co się dzieje. Następnie możesz wyjść z pokoju inwigilacji i wrócić do recepcji.

Kiedy otworzyłem drewniane drzwi prowadzące do recepcji, zobaczyłem, że trzej przyjaciele, którzy ze mną podróżowali, spakowali swoje rzeczy do szkolnych toreb i zdałem sobie sprawę, że jestem ostatnią osobą w grupie. Ale to nie ma znaczenia. Moim celem jest jak najlepsze wykorzystanie całego czasu do zdania egzaminu. Szybkie i dokładne porównywanie nie jest dla Ciebie i dla mnie najważniejszym celem. Oczywiście, chyba że jesteś już prawdziwy. Nie mam nic do powiedzenia, jeśli jesteś mistrzem. W końcu, czy koncepcja celu każdego z nas jest inna?

Po przywitaniu się z przyjacielem odwróciłem się i podszedłem do szafki, żeby wyjąć tornister. Wkładając do tornistra dwa komputery i paszporty, które właśnie przyniosłem do sali egzaminacyjnej, inspektor przyniósł mu list. Powiedziałem, że to wynik właśnie wydrukowanego transkrypcji, klucz do szafki został mu zwrócony i to już koniec.

Byłem zajęty piciem wody (nie wychodziłem cały czas) w to samo miejsce i zapytałem, jak poszło. Ale po dyskusji okazało się, że połowa z czterech osób była podzielona. Nastrój jest w tej chwili dość splątany i nie mogę być szczęśliwy, ponieważ zdałem, a jednocześnie muszę spróbować zrobić to jeszcze raz dla nieszczęśliwych. To skomplikowane uczucie i wcale nie odzwierciedla mojej radości. Milczenie w tym czasie lub kontynuowanie rozmowy na ich temat to najlepszy sposób. Nie popisuj się przed nimi, aby wszyscy na widowni wiedzieli, jak zdałeś.

Po drodze zaczęliśmy omawiać problemy, z którymi się właśnie spotkaliśmy. Zgodnie z moim udziałem, prawie nie ma pytań pilotażowych (możesz przeczytać poprzedni artykuł, jeśli nie znasz znaczenia), a jedno z nich minęło Kolega pokazał mi, że funkcja podobna do dystrybucji, z którą właśnie się spotkałem, była kursem w ogóle nie jest w programie nauczania, co jest naprawdę dziwne.

Problem pozostałych dwóch przyjaciół polega na tym, że jeden nie jest zaznajomiony z niektórymi problemami, a drugi polega na tym, że napotykają zbyt wiele podobnych problemów warunkowych i marnują dużo czasu na obliczenia.

Tak więc statystyki pokazują, że wybrana lokalizacja i poziom trudności papieru testowego są tworzone losowo. Jeśli chcesz przejść go płynnie, szczęście jest jedną z najważniejszych rzeczy.

Omówmy najpierw sytuację i wyniki egzaminów z mojej uczelni podczas dwutygodniowego testu:

Badanie

12.11.2019: 3 osoby

16.11.2019: 4 osoby

19.11.2019: 11 osób

Wynik

12.11.2019: 3 osoby (wszystkie zdane)

16.11.2019: 2 osoby (połowicznie)

19.11.2019: 3 osoby (Nędzna porażka)

Dzięki powyższym wynikom dochodzenia jest prawie taki sam, jak wskaźnik zdawalności podany przez oficjalną stronę internetową, nawet nie połowę. Dla tych, którzy są stosunkowo słabi, nie oczekuj, że zdają ten test łatwo. Każdy ma inne mocne strony. Na przykład niektórzy z naszych nauczycieli wykorzystali tylko jeden tydzień na powtórkę (już wcześniej studiowali na uniwersytecie) i pomyślnie zdali. Oczywiście są też studenci, którzy przychodzą i odchodzą, aby przygotować się na kilka miesięcy. , Zatem wybór odpowiedniej dla siebie metody przygotowania jest najwłaściwszym wyborem.

Co jeszcze bardziej zdumiewające, w pierwszej grupie osób, która udzieliła odpowiedzi 24 pytań, a drugiej 25 pytań, a reszta znajomych, którzy wybrali tikam (wypełnianie losowe), może zdać, powinno to oznaczać, że ich poprzednie pytania testowe są prawie w całości. prawidłowy.

Moim zadaniem jest załatwienie większości pytań w około półtorej godziny do 1 godziny i 45 minut (pozostałe 6 pytań pozostaje nierozwiązanych), a następnie poświęcenie pół godziny na szybkie rozwiązanie wszystkich problemów i powtórzenie tego.

Nawiasem mówiąc, jeśli należysz do osoby, która przystąpiła do testu na wczesnym etapie, jednym ze sposobów, w jaki możesz pomóc tym, którzy przystępują do testu później, jest zapisanie większości bardziej złożonych lub imponujących pytań i podzielenie się nimi z innymi. Wśród 7/8 pytań, które udostępniłem iw pełni nagrałem, jeden z moich znajomych z następnej partii otrzymał bezpośrednio pytania z pierwszego pytania, a wszystkie liczby i odpowiedzi są dokładnie takie same.

Jeśli możesz zdać, gratulacje. Jeśli ci się nie uda, bardzo tego żałuję. To rzeczywiście smutne, ale musisz głęboko się zastanowić i dalej zachęcać.

Zróbmy mały koniec tutaj:

1. Wypełnij większość pytań ćwiczeniowych (oficjalna strona internetowa, podręcznik itp.)

2. Przyjmowanie stosowania formuł

3. Przygotuj wszystkie niezbędne rzeczy (paszport, komputer) w dniu testu

4. Nie myśl, że nauczyłeś się już wszystkich kursów

5. Przepustowość to mniej niż połowa ludzi

6. Wykorzystaj cały czas w sali egzaminacyjnej i nie przegap żadnych pytań

7. W normalnych czasach powinieneś ćwiczyć szybkość odpowiadania, najlepiej jest wykorzystać 90-100 minut na z grubsza wszystkie pytania, a pozostały czas jest przeznaczony na powtórzenie lub uzupełnienie pytań, na które wcześniej nie udzielono odpowiedzi

8. Jeśli nie możesz zinterpretować tytułu w krótkim czasie, zaleca się najpierw zrezygnować, ważniejszy jest czas retencji

Author: Ray Negolay

Raynegolay jest osobisty blog, który nagrać sposób, aby stać się aktuariuszem poprzez studiowanie i przejść przez egzaminów aktuarialnych z Society of Actuaries (SOA) raynegolay jest również blog, który udostępnia niektóre informacje na temat blogowania, Search Engine Optimization (SEO), Google AdSense zatwierdzenia dla początkujących. Dla egzaminów aktuarialnych udostępniania, będę dzielić się sposobami uczyłem się na egzamin SOA P i egzamin IFM z kilku wskazówek i sztuczek podczas egzaminu, aby uniknąć niepowodzenia w klasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *