Przygotowanie przed przystąpieniem do egzaminu SOA IFM


Egzamin SOA IFM – Przygotowanie

W pierwszych dwóch rozdziałach wspomniałem o moich osobistych opiniach w podręczniku do egzaminu IFM Podręcznik do egzaminu ASM SOA IFM i aktuariusze coachingu. Następny jest moment, w którym czytam.

Przypomnij najpierw, że sposób czytania i rozmieszczenie czasu w poniższych podręcznikach nie oznacza, że ​​jest on odpowiedni dla każdego zdającego. Zaleca się skorzystanie z metody uczenia się, do której przywykłeś, aby zrozumieć treść podręcznika. Czytelnicy mogą również wyszukiwać i przeglądać opinie z innych miejsc, zanim dokonają własnych porównań.

Jak wspomniano wcześniej, podręcznik ASM zawiera 31 rozdziałów [the first 13 chapters are Corporate Finance, and the next 18 chapters are Financial Models], w tym 11 próbnych egzaminów i ich odpowiedzi, a także niektóre stare treści egzaminacyjne .

Mój czas na przygotowanie jest dłuższy niż u innych, około 6 miesięcy. Oczywiście nie jest to przeciętny czas dla wszystkich. Kilku przyjaciół z mojej uczelni też długo się przygotowywało. Niektóre z nich były gotowe w ciągu miesiąca i nawet uzyskały wysokie noty.

Pozwolę sobie podsumować mój harmonogram poniżej. Przygotowania do egzaminu IFM rozpocząłem po ukończeniu egzaminu SOA Exam FM w lutym 2020 r. W tym okresie każdy powinien wiedzieć, że jest to początkowy etap globalnej epidemii Covid-19.

Niestety, większość krajów nie może uciec przed tą pandemią, a Malezja również zaczęła mieć w tym czasie sporadyczne przypadki potwierdzeń, nie mówiąc już o absurdalnym zamachu stanu w demokratycznym kraju.

Oczywiście najważniejsze jest to, że Malezja oficjalnie wprowadziła najpoważniejszy nakaz kontroli ruchu w ostatnich dziesięcioleciach [Movement Control Order, MCO] 18 marca. Każdy może zostać tylko w domu, a wychodzenie z domu jest bardzo niewygodne. W sumie jest to nieszczęśliwe. Tak.

Przebywałem pomiędzy moją uczelnią a zakwaterowaniem pomiędzy egzaminami do egzaminu FM i zanim wstąpiłem do MCO. Zasadniczo powinienem iść na zajęcia lub iść na zajęcia. Jeśli możesz przestać biegać, nie biegaj. W tym czasie oprócz wyjazdu na uczelnię na egzaminy klasowe czytałem w bibliotece Podręcznik IFM ASM.

Wtedy na początku marca usłyszałem w pobliżu biura, że ​​uczelnia planuje na tydzień zawiesić zajęcia. Następnie dyrekcja uczelni wydała również formalne zawiadomienie. Data wejścia w życie tego ogłoszenia zaczyna się 15 marca (wtedy nasz premier nie ogłosił MCO).

Ponieważ minął tylko tydzień, mój przyjaciel z rodzinnego miasta po prostu spakowaliśmy się, opuściliśmy mieszkanie na uniwersytecie, podzieliliśmy się samochodem i wróciliśmy do swoich domów. Nie spodziewałam się, że ten tydzień zamienił się w kilka miesięcy przed powrotem do akademika.

Smutne jest to, że nie przywiozłem tego podręcznika ASM IFM z powodu ciężkich materiałów dydaktycznych.

Ale na szczęście pod koniec marca dostałem ze znajomymi wersję PDF podręcznika IFM. Następnie rozpocząłem studia na egzaminie IFM.

Ponieważ jestem zajęty innymi obszarami i jestem dość leniwy, moje czytanie + wykonywanie ćwiczeń trwa około dwóch godzin dziennie, zwykle nie więcej niż godzinę.

Ale na szczęście pod koniec marca dostałem ze znajomymi wersję PDF podręcznika IFM. Następnie rozpocząłem studia na egzaminie IFM.

Podsumowując mój harmonogram zajęć z podręcznika ASM, na ukończenie całego podręcznika spędziłem w sumie około 3 miesiące.

Cały kwiecień spędziłem na czytaniu i wypełnianiu pierwszych 13 rozdziałów o finansach przedsiębiorstw. W ostatnich 18 rozdziałach poświęconych modelom finansowym spędziłem maj i czerwiec na dogłębnym zrozumieniu równań i punktów wiedzy. Pół miesiąca zajęło mi ukończenie kolejnych 11 próbnych egzaminów.

Najważniejszą kwestią jest poprawienie wszystkich błędnych części w pierwszej kolejności, zwłaszcza części sugestii egzaminu próbnego jest poprawienie błędów na wczesnym etapie, w przeciwnym razie czasami będziesz zdezorientowany wyborem pytań wielokrotnego wyboru podczas późniejszego wchodzenia do egzaminu próbnego . Czy to jest poprawne?

Osobiście moim ulubionym sposobem powtórki jest dokończenie lekcji, a następnie wykonanie ćwiczeń. Dotyczy to każdego rozdziału. Oczywiście, niektórzy ludzie mogą woleć przejrzeć kilka rozdziałów przed rozpoczęciem serii ćwiczeń.

Jeśli napotkasz pytania praktyczne, na które nie możesz odpowiedzieć/nadal nie rozumiesz po przeczytaniu odpowiedzi, pamiętaj, aby najpierw je zaznaczyć, abyś mógł spróbować odpowiedzieć później.

Napiszę przykłady i ćwiczenia w każdym rozdziale na papierze, w zasadzie jedną stronę rozdziału lub kartkę papieru, i nie będę łączyć ćwiczeń z dwóch rozdziałów. Pamiętaj więc, aby przygotować duży arkusz A4 lub ciężki zeszyt do zapisywania ćwiczeń i odpowiedzi.

Podczas wykonywania tych ćwiczeń osobiście wolę używać wkładu zamiast długopisu, aby odpowiedzieć. Głównym powodem jest to, że mogę go łatwo wymazać, jeśli otrzymam złą odpowiedź, a do odpowiedzi testu używam ołówka. (Obecnie pióra są używane w gabinecie w ramach nowej epidemii koronowego zapalenia płuc)

Jeśli chodzi o to, czy pisałem osobiste notatki do czytania, sam nie pisałem notatek do czytania. Ponieważ ten podręcznik ma już szczegółowe zapisy i używam OneNote do czytania i zapisywania niektórych ważniejszych punktów.

W rozdziale poświęconym modelowaniu finansowemu pojawi się wiele równań, zwłaszcza zaawansowana teoria Warrantu [Call & Put Options], co jest bardzo niejasne dla początkujących/nowicjuszy na giełdzie.

W rozdziałach poświęconych modelom finansowym teksty wielu rozdziałów są ściśle powiązane. Musisz więc położyć podstawowe fundamenty tych rozdziałów (takie jak podstawowe teorie przyszłości i opcje) na początku, w przeciwnym razie będziesz zdenerwowany i zdenerwowany, a zbudowanie własnego wglądu w te teorie od początku zajmie dodatkowy czas .

Mam nadzieję, że nie zapamiętasz tych równań i postarasz się jak najlepiej zrozumieć logikę i teorię stojącą za tymi równaniami. Teksty w kolejnych rozdziałach wystarczą, aby zrozumieć znaczenie tych równań. Jednocześnie możesz zapisać te równania na papierze od podstaw, aby zrozumieć. Istnieją ważne szkice analityczne, które można pozostawić do wglądu w przyszłości, jeśli zapomnisz się odwołać.

Jeśli chodzi o część próbnego egzaminu to zdecydowanie polecam zrobić próbny egzamin od tyłu do przodu, czyli od 11 do pierwszego i odpowiedzieć na wszystkie pytania standardową metodą testową [3 hours, 2 standard computers , 1 stack of paper plus pencil/refill pen]. Po egzaminie popraw to, co dobre, a co złe i obserwuj, w jakim zakresie tkwi Twoja słabość i postaraj się odpowiedzieć na przynajmniej 21 lub 22 pytań.

Podsumowując, istnieją następujące punkty:

  • Uzupełnij poprawki w treści według Erreta
  • Zaplanuj czas nauki w oparciu o swoje preferencje
  • Pamiętaj o przygotowaniu dużego stosu papieru/grubego zeszytu[if you prefer handwritten notes/answer questions]
  • Wykonuj ćwiczenia po przeczytaniu tekstu w rozdziale
  • Zaznacz wątpliwe pytania
  • Treść większości rozdziałów jest bardzo istotna
  • Stwórz dobrą podstawę na opcjach i teorii przyszłości
  • Nie zapamiętuj równania tylko bez przechwycenia
  • Ćwicz pisanie i analizowanie równań od podstaw
  • Rozpoczyna próbne testy od tyłu do przodu

W tamtym czasie mogłem właściwie ubiegać się o egzamin IFM, ale kiedy później przystąpiłem do egzaminu próbnego, stwierdziłem, że jest coraz trudniej i nie mogę zagwarantować stabilnej wydajności. Ponadto odległość między moim pokojem testowym a rodzinnym miastem wynosi 400 km, a ograniczenia nakazu kontroli ruchu między stanami sprawiły, że odrzuciłem możliwość ubiegania się o egzamin IFM w sierpniu.

I to właśnie ten pomysł sprawił, że przegapiłem stypendium oferowane przez uczelnię (o tym później, mogę o tym później).

W sierpniu i wrześniu przygotowywałam się do matury i miejsca praktyk. Nie spędziłem dużo czasu na przeglądaniu i robieniu próbnych egzaminów aż do początku następnego egzaminu Egzamin IFM.

Aktuariusze coachingu

Podręcznik CA podarował mi znajomy (i ta sama osoba, która dała mi Podręcznik IFM). Był czas około września. Oglądanie filmu i przeglądanie podręcznika zajęło od 2 do 3 tygodni.

Na początku nie próbowałem oglądać jego filmów i notatek, głównie ze względu na organizację matur i praktyk. Miejsce mojego stażu było w tym samym stanie co uczelnia, ale pojawienie się problemów mieszkaniowych i nagłe wdrożenie kolejnego nakazu kontroli ruchu zakłóciło organizację stażu.

Na szczęście mój staż zamienił się w przeniesienie firmowego komputera do domu do pracy, co dało mi więcej czasu na przygotowanie się do egzaminu IFM. W tym samym czasie inny problem z testem i akomodacją został dobrze rozwiązany i zacząłem zwalniać ręce, aby przejrzeć test.

Treść notatek i filmów CA jest naprawdę świetna. Chociaż czas w 11 tematach jest zbyt długi, po ponownym przeczytaniu zakończyłem recenzję. To bardzo miłe, gdy ktoś zabiera cię krok po kroku do tego egzaminu aktuarialnego i ma to inne doświadczenie niż nudna recenzja.

Ich filmy są dość przyjazne dla początkujących, a te równania i punkty wiedzy można wyjaśnić w bardzo łatwej i przejrzystej strukturze, a treść jest łatwa do zapamiętania.

Czy dla leniwej osoby, takiej jak ja, jest jakiś sposób na szybkie przyniesienie tych materiałów do nauki wideo? W rzeczywistości są, w tym używanie wtyczki, takiej jak „Kontroler prędkości wideo” lub „VLC Media Player” w Google, aby zwiększyć prędkość oglądania.

Zasadniczo ta metoda jest bardziej odpowiednia dla osób, które chcą przeglądać. Zalecana prędkość wynosi od 2 do 4 razy. Jeśli przekracza ten zakres, trudno usłyszeć, co mówi wykładowca.

Podczas stażu spędziłem również około dwóch godzin dziennie, przeglądając filmy egzaminacyjne IFM za pośrednictwem CA, a ukończenie wszystkich filmów zajęło około 2 do 3 tygodni. Ponadto bardzo wygodnie jest również wrócić i przeczytać swoje notatki w dniu egzaminu, aby poczynić przygotowania w ostatniej chwili.

Udostępnienie powyżej jest moim własnym rozmieszczeniem czasu na dwa podręczniki egzaminu IFM. Jeśli któryś z czytelników ma jakieś pytania, możesz je zadać w obszarze wiadomości poniżej lub wysłać prywatną wiadomość do mnie na stronie Kontakt.

Author: Ray Negolay

Raynegolay jest osobisty blog, który nagrać sposób, aby stać się aktuariuszem poprzez studiowanie i przejść przez egzaminów aktuarialnych z Society of Actuaries (SOA) raynegolay jest również blog, który udostępnia niektóre informacje na temat blogowania, Search Engine Optimization (SEO), Google AdSense zatwierdzenia dla początkujących. Dla egzaminów aktuarialnych udostępniania, będę dzielić się sposobami uczyłem się na egzamin SOA P i egzamin IFM z kilku wskazówek i sztuczek podczas egzaminu, aby uniknąć niepowodzenia w klasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *