Przygotowanie do egzaminu SOA LTAM – początek


Egzamin SOA LTAM – wprowadzenie

Bądź dobrze przygotowany do tego egzaminu, podręcznik do tego egzaminu jest najcięższy spośród innych wstępnych egzaminów aktuarialnych. Podręcznik do nauki, którego używam, to ASM LTAM Podręcznik do egzaminu i ma ponad 2000 strony na cały temat.

Fizyczna wersja tego podręcznika składa się z 3 stosów książek. Każdy z nich ma grubość poprzedniego egzaminu SOA, podręcznika do egzaminu IFM tej samej marki ASM.

Mimo usunięcia niektórych pytań z egzaminów próbnych i innych odniesień, przed przystąpieniem do egzaminu LTAM każdy kandydat musi ukończyć naukę na około 1500 stronach wiedzy z okresu aktuarialnego.

Zwykle egzamin ten będzie pierwszym egzaminem dla nowych absolwentów po ukończeniu kursów uniwersyteckich. Musisz poświęcić swój czas i wysiłek na pracę i egzaminy, a uczucie to jest okropne dla pierwszego zdającego.

Możesz poświęcić więcej czasu na ten egzamin, jeśli jesteś bardzo zajęty pracą lub innymi sprawami. Najważniejszą rzeczą jest zdawanie egzaminu systematycznie, nie marnuj pieniędzy na ryzyko szybszego zdania tego egzaminu.

Myślę, że jest to najcięższy autor podręcznika ASM sugeruje nam, abyśmy wzięli 14-tygodniowy harmonogram studiów jako przykładowy plan przygotowania do egzaminu LTAM. Ale czas i wydajność zależą od twoich możliwości, najpierw dobrze zaplanuj, zanim przystąpisz do tego egzaminu aktuarialnego.

Egzamin SOA LTAM – Struktura

Egzamin SOA LTAM odbywał się 2 razy w roku, czyli w kwietniu i październiku.

Ten egzamin składa się z 20 pytań wielokrotnego wyboru i od 6 do 7 pytań obliczeniowych (pisanych ręcznie). Ten egzamin różni się od poprzednich 3 egzaminów aktuarialnych, wszystkie poprzednie egzaminy zawierają tylko 30 do 35 pytań wielokrotnych. Dlatego jest to pierwszy egzamin, w którym kandydaci muszą spisywać obliczenia i fizycznie je przekazać.

Każde MCQ daje 2 punkty, a łączna liczba punktów wynosi 40, natomiast łączna liczba punktów z części pisemnej wynosi 56 punktów, co daje łącznie 96 punktów.

Wprawdzie będziesz mieć 4 godziny na udzielenie odpowiedzi na te pytania, ale dla większości kandydatów czas jest bardzo napięty. Już teraz trudno jest zakończyć wszystkie pytania, nie wspominając nawet o sprawdzaniu odpowiedzi na pytania.

Nawiasem mówiąc, jeśli Twoja pierwsza część, czyli MCQ, wypadnie źle lub poniżej wartości progowej, nie będziesz mógł przystąpić do udziału w pytaniach pisemnych, a egzaminatorzy nie będą Ci odpowiadać.

Egzamin SOA LTAM – przypomnienie

Trudna część dotyczy części pisemnej, trudność w obliczeniu tych 6-7 pytań polega na tym, że pytań jest wiele, a wiedza jest szeroko zaangażowana.

Chociaż jest tylko 6 pytań, każde pytanie zawiera małe pytania 12345 i tak dalej. Odpowiadając na pytania, zachowaj spokój i spróbuj obliczyć jednorazowo właściwe. Będzie zdruzgotany, jeśli podczas obliczeń uzyskasz zrujnowaną odpowiedź, a naprawienie twoich problemów zajmie trochę czasu.

Musisz więc uczyć się całkowicie iw pełni przed przystąpieniem do tego egzaminu, w przeciwnym razie marnujesz pieniądze, czas i wysiłek.

W następnej części opowiem więcej o przydziale tematów i strukturze egzaminów, z którymi związane są rozdziały. Do zobaczenia w następnym poście

Author: Ray Negolay

Raynegolay jest osobisty blog, który nagrać sposób, aby stać się aktuariuszem poprzez studiowanie i przejść przez egzaminów aktuarialnych z Society of Actuaries (SOA) raynegolay jest również blog, który udostępnia niektóre informacje na temat blogowania, Search Engine Optimization (SEO), Google AdSense zatwierdzenia dla początkujących. Dla egzaminów aktuarialnych udostępniania, będę dzielić się sposobami uczyłem się na egzamin SOA P i egzamin IFM z kilku wskazówek i sztuczek podczas egzaminu, aby uniknąć niepowodzenia w klasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *