Porady i wskazówki dotyczące egzaminu SOA P – część 2


Egzamin SOA P – porady i wskazówki

Treść następnej dyskusji jest bardziej nastawiona na praktyczny kierunek niż na psychologiczne lub inne aspekty odpowiedzi. Poniższe punkty mogą pomóc w zwiększeniu szans na wygraną w obliczu trudnych lub nawet nierozwiązywalnych problemów i są bardziej odpowiednie w przypadku problemów teoretycznych.

Wskazówki dotyczące obliczania integracji

Pierwszym punktem jest dokładne zrozumienie algorytmu całkowania i zaznajomienie się ze stosowaniem metod, które mogą skrócić złożone obliczenia. Ponieważ nie wiesz, ile pytań należy zastosować do tego algorytmu przed rozpoczęciem sali egzaminacyjnej, a ile jest ustalanych losowo, a ile lub ile zależy od szczęścia. Nie spotkałem się z wieloma problemami z wykorzystaniem Integracji, ale niektórzy ludzie zetknęli się z prawie całą integracją. Dlatego sugeruję, że jest to idealne rozwiązanie, aby zastosować technologię integracji do egzaminu po jego pełnym rozkwicie.

Zachowaj ostrożność w przypadku dystrybucji normalnej

Drugi punkt to liczba, która jest zwykle zadawana w pytaniu o rozkład normalny na egzaminie (czy jest to wartość Z, czy prawdopodobieństwo będzie podążać za danymi w tabeli), więc nie przejmuj się zbytnio, czy będzie wartość pomiędzy dwoma. Jeśli tak, powinno być, że twoja odpowiedź jest błędna. Należy tutaj zauważyć, że prawdopodobieństwo tabeli, które zapewnia, jest obliczane z 0,5 [P(X<x)|x>0].

Próba i błąd podczas egzaminu

Trzeci punkt to Trial and Error, który jest przynajmniej trochę lepszy niż „tikam”. Sam autor zrobił to dwukrotnie w tym samym egzemplarzu w sali egzaminacyjnej. Niejasno pamiętam, że jego pytanie wydaje się być związane z dwoma funkcjami mieszanymi rozkładu i nie jest bezpośrednio wykorzystywane do obliczeń, ale jest całkowicie stronnicze w stosunku do teorii. Pytanie brzmi, który z zakresów prawdopodobieństwa, na które musisz odpowiedzieć, będzie zgodny z powyższą teorią. W przypadku tego typu pytań użyj metody teoretycznej, aby znaleźć standardową odpowiedź krok po kroku, lub użyj drugiego typu — Próba i błąd.

Istnieje wiele rodzajów metod prób i błędów, ale skupię się na dwóch metodach testowania wykluczania i testowania zakresu. Metoda eliminacji jest bardziej odpowiednia, gdy odpowiedź jest typu Teoria (np. która funkcja powinna być użyta do reprezentowania wymagań pytania), a test zakresu jest zwykle wtedy, gdy w końcu otrzymasz funkcję, możesz cofnąć to z istniejącej odpowiedzi. Pewność (Egzamin P nie jest powszechnie używany, ale jest dość ważny w Egzamin FM). Tematy spełniające metodę wykluczenia znajdują się poniżej.

Naszym celem jest zdanie egzaminu P z większą liczbą poprawnych odpowiedzi. Więc chociaż takie podejście jest nieszablonowe i nieprofesjonalne, przynajmniej mogę dokończyć odpowiedź. Tak jak powiedział Deng Xiaoping: „Bez względu na to, czy jest to czarny kot, czy biały kot, złapanie myszy jest dobrym kotem”, nikt z zewnątrz nie będzie kwestionował ani nie miał prawa kwestionować, jakiej metody używa do rozwiązania problemu.

Pamiętaj o funkcji kalkulatora TI-30Xb Multiview

Czwartym punktem jest poznanie ważnych funkcji kalkulatora TI-30 XB Multiview. Oszczędza to trochę czasu w gabinecie, który wydaje się wymagać manualnej pracy, ale komputer może dokończyć proces obliczeń. Wprawdzie cena jest trochę za wysoka, a tańszy komputer Casio ma więcej funkcji niż on, ale na początek trzeba zacząć kontaktować się z komputerem Texas Instrument i zapoznać się z jego różnymi funkcjami (przechowywanie danych, tabela, przyciski danych) Funkcje są dość łatwe w użyciu.

Główną funkcją przycisku Tabela (trzeci wiersz, licząc od drugiego przycisku po prawej stronie) jest wprowadzanie parametru krokowo/autonomicznie do funkcji w celu uzyskania odpowiedzi, zamiast spędzania czasu na wciskaniu funkcji w nowych danych. Formuła kroku polega na tym, aby zacząć od której wartości, przeskoczyć liczbę wartości, aby uzyskać odpowiedź rankingową; a typ autonomiczny polega na bezpośrednim wprowadzeniu żądanych parametrów, aby uzyskać pożądaną odpowiedź.

Główną funkcją przycisku danych (drugi rząd, licząc od pierwszego przycisku po prawej stronie) jest obliczanie tych danych statystycznych, takich jak średnia, odchylenie standardowe, percentyl i tak dalej.

Rzeczy do zrobienia podczas egzaminu

Do sali egzaminacyjnej każdy zdający może przynieść tylko dwa komputery z listy, a jeden komputer wystarczy. Ale nadal polecam przywiezienie dwóch tego samego typu bezpośrednio (nie przynoś BA II, jest całkowicie bezużyteczny; jeśli nalegasz na to, będzie miał funkcję zabrania cię na zachód), najważniejsze jest, aby uniknąć super dylematu, że jeden z komputerów nie może być używany. Wszystko w życiu jest nieprzewidywalne, więc na wszelki wypadek jest to najbezpieczniejsze podejście. Ponadto oboje otrzymacie zniżki na korzystanie z dwóch komputerów. Nie bierz ich za nic.

Przewodnik po pisaniu piórem

Po piąte, proszę zwrócić uwagę na rodzaj pióra, którego używasz podczas wykonywania ćwiczeń. Nie ma znaczenia, czy w przypadku typowych pytań używasz długopisu, czy też wkładu/ołówka; ale do egzaminu są tylko ołówki i nie ma innych materiałów piśmiennych, takich jak mazaki do ścierania, linijki itp. Do wykorzystania. Dlatego postaraj się policzyć odpowiedzi ołówkiem podczas próbnego egzaminu. Zbliży Cię to do sposobu pisania odpowiedzi w sali egzaminacyjnej. Będzie lepiej, jeśli nie użyjesz innych artykułów papierniczych, ale kosztem jest to, że zużycie papieru będzie bardzo szybkie. Na dwa tygodnie przed przystąpieniem do egzaminu autor za pomocą kolorowych pisaków zapisywał lub klasyfikował różne rzeczy w algorytmie. Nie jest to dobre, ale moim zdaniem jest to całkiem praktyczne. Jednak masz tylko obskurny ołówek, żeby to wszystko zapisać w sali egzaminacyjnej, więc ostatecznie nie mam innego wyjścia, jak użyć ołówka, by odpowiedzieć na pozostałe egzaminy próbne.

Pouczające filmy z YouTube

Po szóste, przejdź do Google lub YouTube, aby znaleźć informacje o metodach testowania SOA lub egzaminu P lub małej wiedzy. Zwykle, gdy napotykasz bardzo głębokie i niezrozumiałe pytanie, możesz przejść do Internetu, aby uzyskać powiązane odpowiedzi itp. Metoda, której użyłem, polega na wyszukiwaniu podstawowych informacji na pytanie, ale nie często spotykam podobne odpowiedzi. Jeśli chcesz zrozumieć Egzamin P lub odpowiedzi dotyczące zakresu sylabusa egzaminacyjnego, możesz zapoznać się z serią filmów w następujących dwóch kanałach. Autor uważa, że ​​ich treść jest bardzo pomocna dla autora:

Laboratorium matematyczne Mancinelli

Wytrawiony aktuariusz

Powyższa treść to moje doświadczenie, jak zdać egzamin P oraz Tips & Tricks w 60 dni. Mam nadzieję, że pomyślnie zdasz egzamin. Jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy, możesz udostępnić ten artykuł swoim kolegom z klasy i zwrócić uwagę na tę stronę.

Author: Ray Negolay

Raynegolay jest osobisty blog, który nagrać sposób, aby stać się aktuariuszem poprzez studiowanie i przejść przez egzaminów aktuarialnych z Society of Actuaries (SOA) raynegolay jest również blog, który udostępnia niektóre informacje na temat blogowania, Search Engine Optimization (SEO), Google AdSense zatwierdzenia dla początkujących. Dla egzaminów aktuarialnych udostępniania, będę dzielić się sposobami uczyłem się na egzamin SOA P i egzamin IFM z kilku wskazówek i sztuczek podczas egzaminu, aby uniknąć niepowodzenia w klasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *