Plusy i minusy ASM SOA Exam FM Study Manual


Opinie o ASM SOA Exam FM Study Manual

W ostatnim poście SOA Exam FM wspomniałem, że właśnie użyłem ASM SOA Exam FM Study Manual, aby pomóc mi zdać SOA Exam FM.

Oczywiścieoto inne alternatywy materiałów do nauki aby wybrać zdanie egzaminu SOA FM, takie jak materiały dydaktyczne ACTEX czy Aktuariusze Coachingu to też dobry wybór. Ponieważ nie korzystałem z innych materiałów do nauki poza ASM Study Manual, Nie będę tutaj analizował zalet i wad pozostałych materiałów do nauki.

Jakie są zalety i wady korzystania z podręcznika ASM SOA Exam FM Study Manual?

Oprócz tych ważnych materiałów do nauki korzystam również z bezpłatnych pytań ćwiczeniowych i próbnych dokumentów egzaminacyjnych oraz systemu egzaminacyjnego dostarczanego przez SOA i TIA, aby pomóc mi lepiej radzić sobie z SOA Exam FM.

Poniżej znajdują się wszystkie moje osobiste opinie, co nie oznacza, że ​​moje metody lub opinie są jedynymi, które powinieneś usłyszeć. Możesz także wyszukiwać i przeglądać inne opinie, zanim dokonasz własnego porównania na różnych materiałach do nauki.

Podstawowe informacje o podręczniku do egzaminu ASM SOA FM

Tam są łącznie 11 rozdziałów w podręczniku ASM SOA Exam FM Study Manual, a mianowicie:

 • Rozdział 1 Stopy procentowe i stawki dyskontowe
 • Rozdział 2 Praktyczne zastosowania
 • Rozdział 3 Renty
 • Rozdział 4 Renty złożone
 • Rozdział 5 Porównanie inwestycji
 • Rozdział 6 Pożyczki
 • Rozdział 7 Obligacje
 • Rozdział 8 Instrumenty finansowe
 • Rozdział 9 Determinanty stóp procentowych
 • Rozdział 10 Czas trwania, wypukłość i immunizacja
 • Rozdział 11 Swapy stóp procentowych

Ponadto istnieją również łącznie 6 egzaminów próbnych w podręczniku ASM SOA Exam FM Study Manual.

w Rozdział 1 Stopy procentowe i stawki dyskontowe, autor omówi więcej podstawowej wiedzy teoretycznej, takiej jak funkcja akumulacji, efektywna stopa procentowa, oprocentowanie proste, oprocentowanie składane, wartość bieżąca i wartość przyszła. Nie bój się tych terminów, gdy się z nimi spotkasz, w Podręczniku do nauki znajdziesz wystarczające i wyczerpujące wyjaśnienia, abyś mógł zrozumieć te terminy finansowe.

w Rozdział 2 Praktyczne zastosowania, autor przekształci teorię z rozdziału 1 w proste problemy obliczeniowe, a także zilustruje kilka rzeczywistych przypadków, takich jak deponowanie pieniędzy w banku i tak dalej.

Rozdział 3 Renty i rozdział 4 Renty złożone masz więcej przykładów obliczeń, które pochodzą z prawdziwego życia, takich jak oszczędności bankowe, comiesięczna spłata zadłużenia, plany emerytalne itp. To wszystko, czego nauczysz się w tych dwóch rozdziałach.

Rozdział 5 Porównanie inwestycji uczy czytelnika, jak porównywać dwa różne produkty finansowe. Autor nauczy również, jak korzystać z różnych metod obliczeniowych, takich jak wartość bieżąca i stopa zwrotu, aby określić, który produkt jest znacznie lepszy z punktu widzenia kupującego.

Jeśli chodzi o Rozdział 6 i Rozdział 7, koncepcje obu rozdziałów są w rzeczywistości podobne. Rozdział 6 kładzie nacisk na kalkulację finansową pożyczki od Perspektywa pożyczkobiorcy, natomiast w rozdziale 7 podkreślono kalkulację finansową pożyczki od Perspektywa pożyczkodawcy.

Rozdział 8 i Rozdział 9 zajmują tylko część całego podręcznika Study, głównie dlatego, że większość tych treści to pytania teoretyczne, a tego typu pytania są rzadko zadawane na prawdziwych egzaminach. Te dwa rozdziały wyjaśnią podstawowe produkty finansowe, definicję stóp procentowych i obejmą inne kwestie związane z odsetkami, takie jak banki centralne i inflacja,

Rozdział 10 omawia głównie czas trwania, wypukłość i odporność różnego rodzaju przepływów pieniężnych lub renty. Chociaż proporcja egzaminu nie jest tak duża, jak pierwszych 7 rozdziałów, każdy kandydat musi jeszcze nauczyć się tej lekcji, aby zdać SOA Exam FM. Kluczowymi punktami w tym rozdziale są Macaulay Duration, Modified Duration i inne obliczenia finansowe związane z tematem wymienionym w tytule.

Jeśli chodzi o ostatni rozdział, wyjaśnia głównie, czym są swapy stóp procentowych, jego ćwiczenia obliczeniowe i rzeczywiste przypadki na rynku towarowym.

Następnie wyjaśnię moją osobistą opinię na temat podręcznika ASM SOA Exam FM Study Manual, a także jego zalety i wady. Potraktuj moją opinię jako odniesienie, to nadal zależy od Twojej decyzji, z jakiego materiału do nauki chcesz zdać egzamin SOA FM.

Plusy i minusy ASM SOA Exam FM Study Manual

Ponieważ korzystałem już z ASM SOA Exam P Study Manual, aby ukończyć egzamin P, zanim przygotowywałem się do SOA Exam FM, i pomyślałem, że treść w podręczniku pasuje do pytań egzaminacyjnych w prawdziwym Exam FM. Więc nie myślałem o tym zbyt wiele, a potem kupiłem z moim przyjacielem podręcznik do nauki ASM.

Zanim wyjaśnię zalety podręcznika do nauki ASM, wymienię jego wady.

Według opinii różnych serwisów i forów w Internecie, takich jak Reddit, ASM Study Manual ma dobrą ocenę wielu użytkowników. Wiele osób twierdzi, że ASM Study Manual of Exam P i Exam FM niewiele różni się od prawdziwego egzaminu aktuarialnego SOA. Zgadzam się z opinią innych na temat korzystania z ASM Study Manual for SOA Exam FM.

Po prostu to SOA zmienia pytania egzaminacyjne i program nauczania SOA Exam FM w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Prowadzi to do możliwości stawiania czoła nowej wersji podręcznika ASM SOA Exam FM Study Manual co kilka lat.

Dlatego kandydaci mogą potrzebować wydać dodatkowy koszt na wymianę Podręcznik do nauki do najnowszej wersji.

Zazwyczaj będziemy używać starego podręcznika do nauki ASM, aby poradzić sobie z Exam FM, zwłaszcza gdy nowa specyfikacja Exam FM została właśnie wdrożona. W rezultacie korzystanie ze starego podręcznika do nauki spowoduje, że niektóre teksty będą niezgodny z rzeczywistym egzaminem, czasami może brakować niektórych tekstów, a czasami więcej niż oczekiwano. Dlatego konieczne jest, aby użytkownicy odwoływali się do większej ilości materiałów do nauki i konieczne jest pełne zrozumienie sylabusa Egzamin FM na kilka miesięcy przed egzaminem.

Jeśli chodzi o korzyść ASM SOA Exam FM Study Manual, czyli korzystanie z tego Sam ASM SOA Exam FM Study Manual wystarczy, aby poradzić sobie z SOA Exam FM, i może łatwo zdać egzamin FM bez innych materiałów do nauki.

Wszystkie pytania praktyczne zawarte w Podręczniku do nauki ASM mają różną trudność, a treść jest nie tylko bogata, ale także łatwa do zrozumienia. Zrozumienie treści Podręcznika do nauki zajmuje tylko trochę czasu. Ponadto nie ma dużej różnicy między próbnymi pracami testowymi ASM Study Manual a formalnym SOA Exam FM. Kiedy wchodzisz do sali egzaminacyjnej, czujesz się jak robienie zwykłych próbnych testów.

Możliwe jest zdanie egzaminu SOA FM przy użyciu całego podręcznika do nauki ASM. Możesz również pobierz pytania praktyczne dostarczone przez SOA oficjalna strona internetowa. Są prawie 200 pytań wielokrotnego wyboru w tym dokumencie, z pytaniami o różnym stopniu trudności w każdym rozdziale.

Jeśli uważasz, że 6 próbnych egzaminów z ASM SOA Exam FM Study Manual to za mało, możesz założyć bezpłatne konto na stronie Strona internetowa TIA i zacznij kwestionować próbne egzaminy na stronie internetowej.

Egzamin SOA Próbka próbna FM przez TIA

Możesz także spróbować Próbny egzamin SOA poprzez oficjalną stronę SOA (może być bliższa prawdziwemu egzaminowi). Wewnątrz będzie 3-godzinny licznik czasu, możesz sprawdzić swój wynik testu po upływie czasu lub po przesłaniu.

Kilka przykładów SOA Exam FM dostarczonych przez samo SOA z 3-godzinnym zegarem

Wymagania egzaminacyjne dla SOA Exam FM są takie same jak dla egzaminu P. Musisz uzyskaj wynik co najmniej 70%, co oznacza, że ​​musisz odpowiedz poprawnie na co najmniej 25 z 35 pytań zdać egzamin SOA FM

Oprócz tych materiałów do nauki i egzaminów próbnych, musisz również dobrze rozumieć, jakiego rodzaju kalkulatory musisz przynieść na salę egzaminacyjną i jak korzystać z tych kalkulatorów, aby pomóc ci zdać egzamin SOA FM. W kolejnym poście wyjaśnię działanie kalkulatorów.

Postaraj się przejrzeć wszystkie materiały szkoleniowe na 1 miesiąc przed egzaminem. Nie bądź nieostrożny ze względu na prostotę egzaminu.

Author: Ray Negolay

Raynegolay jest osobisty blog, który nagrać sposób, aby stać się aktuariuszem poprzez studiowanie i przejść przez egzaminów aktuarialnych z Society of Actuaries (SOA) raynegolay jest również blog, który udostępnia niektóre informacje na temat blogowania, Search Engine Optimization (SEO), Google AdSense zatwierdzenia dla początkujących. Dla egzaminów aktuarialnych udostępniania, będę dzielić się sposobami uczyłem się na egzamin SOA P i egzamin IFM z kilku wskazówek i sztuczek podczas egzaminu, aby uniknąć niepowodzenia w klasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *