Opinia na temat materiałów szkoleniowych IFM do egzaminu SOA


Osobisty przewodnik po egzaminie SOA IFM

W części 1 tego egzaminu IFM wymieniłem dwa najważniejsze podręczniki, z których korzystałem podczas egzaminu IFM, a mianowicie Podręcznik do egzaminu ASM SOA IFM i aktuariusze coachingu.

Oczywiście istnieją inne podręczniki do czytania, które są godne odniesienia, takie jak podręczniki ACTEX lub odniesienia do TIA. Ale ponieważ nie korzystałem z tych podręczników na tym egzaminie, nie mogę tutaj przedstawić mojej opinii referencyjnej.

Oprócz tych ważnych materiałów referencyjnych istnieją inne godne, bezpłatne strony internetowe, na których wszyscy kandydaci aktuariusza mogą dowiedzieć się o egzaminie IFM.

Poniżej znajdują się wszystkie moje osobiste opinie i nie reprezentują moich metod lub opinie są jedynymi. Czytelnicy mogą również wyszukiwać i przeglądać opinie z innych miejsc, zanim dokonają własnych porównań.

Egzamin ASM SOA Materiał do nauki IFM

Ten podręcznik ASM zawiera 31 rozdziałów, 11 próbnych egzaminów i odpowiedzi na nie, a także stare treści egzaminacyjne.

We wszystkich rozdziałach pierwszych 13 rozdziałów należy do Finanse korporacyjne a ostatnich 18 rozdziałów należy do Modele finansowe. Podobnie jak w poprzednim podręczniku do czytania ASM, każdy rozdział zawiera przykłady i sporo ćwiczeń do wykonania.

Treść rozdziału Corporate Finance obejmuje takie rzeczy, jak obliczenia w statystyce/prawdopodobieństwie, takie jak średnia, wariancja, korelacja itp., a także takie rzeczy, jak koszt kapitału i model wyceny aktywów kapitałowych CAPM.

Treść rozdziału o modelu finansowym obejmuje zastosowanie wiedzy o instrumentach finansowych (futures, opcje, portfel papierów wartościowych) oraz wyjaśnienie struktury modelu (w tym hedging, strategia i prawdopodobieństwo).

Ponieważ moje pierwsze dwa egzaminy aktuarialne wykorzystywały materiały do ​​​​czytania ASM do ukończenia moich egzaminów i uzyskałem całkiem dobre wyniki (oba egzaminy są na poziomie 9). Kupując więc materiały referencyjne, nie sprawdzałem tak dokładnie oceny tego podręcznika, ale był to jedyny podręcznik, jaki mogłem kupić na uczelni, więc nie było innego wyjścia.

Najpierw wymienię szereg wad tego podręcznika do czytania, a następnie punkty godne polecenia

Szczerze mówiąc, ten podręcznik do czytania wzbudza wiele kontrowersji na różnych stronach aktuarialnych lub forach internetowych. Nie dzieje się tak dlatego, że treść podręcznika sprawia problemy, ale dlatego, że treść tego podręcznika jest, zdaniem wielu osób, podręcznikiem, który różni się nieco od prawdziwego egzaminu.

Zgadzam się z tym stwierdzeniem, ale myślę, że to stwierdzenie nie jest do końca poprawne. Głównym powodem, dla którego wiele osób opuściło egzamin do tego Podręcznika, jest rozdział poświęcony finansom przedsiębiorstw.

Przede wszystkim nie ma zbyt wielu problemów w pierwszych kilku rozdziałach dotyczących finansów przedsiębiorstw, ale są oznaki problemów począwszy od CAPM w rozdziale 6. Treść tych rozdziałów na temat CAPM do kosztu kapitału i struktury kapitału jest zbyt surowa i trudne do zrozumienia. Treść jest wyjaśniona, ale osobiście uważam, że to za mało. Szczególnie dla niektórych osób, które tej wiedzy nie rozumieją lub mają nowe kontakty, pojawia się spore zamieszanie.

Po drugie, w tych rozdziałach są one mniej lub bardziej powiązane, więc niektóre powiązane pytania będą niezwykle trudne i wyjaśnienie odpowiedzi się zatrzyma. Kiedy po raz pierwszy czytam, czuję się zdezorientowany i przetrawienie treści zajmuje dużo czasu.

Po trzecie, ponieważ korzystam z pierwszej drukowanej wersji podręcznika, tekst w tekście

  • Jeśli jest to wersja fizyczna, możesz pobrać jej poprawki błędów lub bezpośrednio zapisać te poprawki w instrukcji.
  • Jeśli jest to wersja pdf i używasz OneNote do nauki, możesz użyć narzędzia do wycinania, aby poprawić błędy zgodnie z liczbą stron, a następnie zakryć niewłaściwą część.

Poniżej przedstawiamy kilka zalet/korzyści podręczników ASM:

Po czwarte, dystrybucja treści wszystkich próbnych egzaminów jest nieco zboczony z prawdziwych egzaminów. Przed przystąpieniem do egzaminu próbnego autor przypomniał, co to jest współczynnik alokacji finansów przedsiębiorstw i modeli finansowych w teście. W prawdziwym egzaminie te dwie osoby są prawie pół na pół.

Przede wszystkim teoretyczne podstawy model finansowy i jego demonstracja, ćwiczenia i wyjaśnienia odpowiedzi są wszystko uważany za kompletny i bardzo dogłębnie. Jeśli rozumiesz treść jego podręczników pod tym względem, możesz w zasadzie poradzić sobie z większością pytań na prawdziwym egzaminie.

Po drugie, trudność pytań ćwiczeniowych i próbnych egzaminów jest czasem trudniejsza niż w przypadku prawdziwych egzaminów aktuarialnych. Na początku nauka może być trudna, a przetrawienie niejasnej treści zajmuje dużo czasu. Ale jeśli możesz to zrobić kilka razy w tę i z powrotem lub uzyskać głębokie zrozumienie, problemy w sali egzaminacyjnej w zasadzie nie są tym samym.

To tak, jakbyś ćwiczył skok wzwyż z 6 metrów, trenował raz za razem, boisz się skoku wzwyż z 3 metrów?

Podsumowując, jeśli podręczniki do wyboru są ograniczone, nadal polecam podręczniki ASM SOA Exam IFM. Jeśli uważasz, że z tekstami o finansach przedsiębiorstw jest wiele problemów, równie dobrze możesz wypróbować Syllabus na oficjalnej stronie SOA. W tym, Książki o finansach korporacyjnych Berka i DeMarzo są dobre, z wystarczającą treścią i jasnymi wyjaśnieniami.

Aktuariusze coachingu

Podręcznik CA można podzielić na 11 głównych rozdziałów, plus 2 dodatkowe otwarcia i skondensowaną esencję, co daje w sumie 13 rozdziałów.

Każdy rozdział będzie zawierał notatki dotyczące treści, pytania do ćwiczeń i najważniejsze materiały wideo do nauki. Przyszedłem użyć tego urzędu certyfikacji do przeglądu tylko na miesiąc lub dwa przed egzaminem.

Mówiąc prościej, myślę, że materiały dydaktyczne Aktuariuszy Coachingu są bardzo przystępne i nie jest trudno się ich nauczyć, a na zajęcia zabiorą Cię profesjonaliści.

Jego zaleta tkwi w dwóch aspektach, wygodzie notatek treści i materiałów dydaktycznych wideo. Nie ma znaczenia, gdzie i kiedy chcesz oglądać, ale upewnij się, że możesz połączyć się z Internetem.

Pomyśl o tym, jeśli chcesz uczyć się przed egzaminem lub na lekkiej kolei, chodząc z ciężkim podręcznikiem do czytania?

Jeśli pytasz mnie o jakiekolwiek niedociągnięcia, całkowity czas trwania jego filmów jest dość długi. Jeśli jesteś osobą, która zwykle ma zajęcia/pracę lub jest zajęta różnymi sprawami, ukończenie oglądania tych filmów zajmie Ci dużo czasu, chyba że możesz przyspieszyć (2x do 4x), aby zakończyć oglądanie lub pominąć oglądanie (nie sugeruj ).

Udostępnienie powyżej to moja osobista opinia na temat dwóch materiałów dydaktycznych egzaminu IFM. Jeśli któryś z czytelników ma jakieś pytania, możesz je zadać w obszarze wiadomości poniżej lub wysłać prywatną wiadomość do mnie na stronie „Kontakt”.

Życzę wszystkim możliwości zdania egzaminu SOA.

Author: Ray Negolay

Raynegolay jest osobisty blog, który nagrać sposób, aby stać się aktuariuszem poprzez studiowanie i przejść przez egzaminów aktuarialnych z Society of Actuaries (SOA) raynegolay jest również blog, który udostępnia niektóre informacje na temat blogowania, Search Engine Optimization (SEO), Google AdSense zatwierdzenia dla początkujących. Dla egzaminów aktuarialnych udostępniania, będę dzielić się sposobami uczyłem się na egzamin SOA P i egzamin IFM z kilku wskazówek i sztuczek podczas egzaminu, aby uniknąć niepowodzenia w klasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *