Co powinniśmy zrobić przed egzaminem SOA P?


Ustalenie czasu przed egzaminem SOA P

Wreszcie nadszedł ten dzień, dzień decydującej bitwy egzaminu P.

W tym czasie w moim sercu była tylko jedna myśl. Co jeśli przegram?

Zapomnij o tym, nie chcę już o tym myśleć.

O świcie szybko skończyłem śniadanie i gorące kakao. Na pozostałe dwie godziny przed odlotem jedyne, co mogę teraz zrobić, to przeczytać skróconą listę, która jest wydrukowana i pamiętać każdy rozdział. Wzory i pułapki w sekcji. Ta recenzja raz po raz sprawiała, że ​​czułem się zdrętwiały i chciałem tylko szybko to wszystko zakończyć, nawet jeśli tylko trochę szybciej.

W miarę upływu czasu z każdą minutą i każdą sekundą bicie serca przyspiesza wraz z falą. Na szczęście poprzedniej nocy wystarczająco się przespałam, żeby mieć wystarczająco dużo energii, by stawić czoła wszystkiemu, co nadchodzi, by nie wyczerpywać się w suchym nastroju.

Minutowa wskazówka zegara przesuwała się krok po kroku w kółko, a odległość godziny 9 rano również zacieśniała się krok po kroku. Czas odejść. Otworzyłem plecak i po kolei wszystko potwierdzałem. Paszport-komputer (dwa stojaki)-butelka na wodę-ważne informacje-pokrowiec na długopis-portfel. Po tym, jak niczego nie brakuje, od razu rzuciłem się na umówione miejsce, czyli schody wejściowe do nowego gmachu uczelni.

Mżawka po drodze, to rzeczywiście ponury moment, który należy do nas, dopiero w ostatniej chwili możemy zdecydować, czy nasz los wraca do światła, czy do ulewy. Po kilku minutach marszu i czekania nasza trójka miała szczęście, że wsiadła do docelowego autobusu (T453) do docelowej stacji MRT – MRT Bukit Dukung.

Jedynymi tematami, na których mi zależało po drodze, były takie kwestie, jak to, czy tematy w tych rozdziałach nie były wystarczające, aby je otrzymać lub gdzie było zamieszanie. Nawet po tym, jak weszliśmy na stację MRT około 9:20, wciąż dyskutowaliśmy na ten temat, ale ciągły napływ ludzi izolował nas jeden po drugim, a potem zaczął się uspokajać.

Patrząc na bezchmurną pogodę na MRT, w końcu opuściłem przygnębiony obszar w spokojne miejsce. Po 50 minutowej podróży w końcu dotarłem do tego miejsca. Opuszczając stację MRT Semantan spotkaj innego znajomego i skieruj się w lewo od strony Bramy B.

Zaczynając od wyjścia ze stacji MRT, gdzie wchodzisz na drugim zakręcie w lewo, widzisz pełny odcinek drogi i strefę straży na końcu. Nie bój się, gdy zastanawiasz się, czy nie idziesz źle, idziesz we właściwym kierunku. Po całkowitym wejściu do strefy wartowniczej skręć w lewo i wejdź, możesz od razu wjechać windą na pierwsze piętro tego budynku, gdzie znajduje się Centrum Testowe Prometric.

Czytelnicy, którzy są zdezorientowani lub niejasni co do powyższych wskazówek, mogą znaleźć to miejsce w wiadomości e-mail „Potwierdzenie wizyty” otrzymanej po wypełnieniu aplikacji egzaminacyjnej.

Udaj się do poczekalni windy na pierwszym piętrze i właśnie teraz spójrz w kierunku wejścia. Centrum testowe Prometric jest tuż za rogiem. Po zewnętrznej lewej stronie w tym samym kierunku znajduje się toaleta męska i damska. Jeśli tego potrzebujesz, możesz go najpierw rozwiązać. Ponieważ dotarliśmy do pokoju testowego o 10:40 rano, było to dwie godziny przed czasem testu. Jednak przed szklanymi drzwiami sali egzaminacyjnej czekaliśmy na przybycie jednego z inwigilatorów, jednocześnie prosząc każdego z nas o własne paszporty.

Czekając, możesz tu przyjrzeć się otoczeniu. Główne miejsca znajdują się po lewej stronie. Przy ladzie frontowej znajduje się mały stolik, na którym stawia się butelki z wodą i jedzenie dla zdających, ponieważ wszystkich rzeczy z szafek nie można wyjąć, idąc później na egzamin, należy na to zwrócić uwagę . Szafka do przechowywania znajduje się po drugiej stronie ściany. Po lewej stronie tej samej ściany znajdują się drewniane drzwi, wewnątrz których znajduje się sala inwigilacyjna i egzaminacyjna.

Po wizycie tamtejszy personel woła Cię po imieniu i poprosi o wejście do pokoju nadzoru, aby sprawdzić swoje dane osobowe, aby upewnić się, że nie ma podejrzeń wobec egzaminatora. Jestem trzecią osobą, o którą należy zapytać. Nie przynoś niczego przy pierwszym wejściu. Osoba nadzorująca poprosi przez ladę o imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu, aby zweryfikować Twoją tożsamość. Jeśli nie ma problemu, możesz tam wyjechać z paszportem.

Była około 11 rano. Po sprawdzeniu i dopasowaniu naszej grupy inspektor, który właśnie nas przyjął, przypisał nam klucz do lokalizacji szafki (przydział losowy) i wprowadził szereg zasad:

 • Nie przynoś niczego poza kalkulatorami i paszportami (biżuteria, czapki, opaski do włosów, pierścionki itp.)
 • Okulary należy zdjąć do kontroli (aby zapobiec nagrywaniu wideo)
 • Kontrola metalu całego ciała
 • Maksymalna liczba i rodzaj kalkulatorów, które można nosić
 • Zasady wychodzenia w połowie egzaminu
 • Podczas testu zostaną przydzielone dwa ołówki i 52-stronicowy arkusz odpowiedzi (służy do zapisania równania odpowiedzi, możesz ubiegać się o dodatkowy egzemplarz, ale musisz zwrócić stary. To bardzo ważne)
 • Drugie wprowadzenie zasad odbyło się o godzinie 11:45 rano

Po przemówieniu wróciła do sali egzaminacyjnej i kilka ostatnich razy przejrzeliśmy się na małej kanapie w sali egzaminacyjnej i od początku do końca tylko nasza grupa studentów z mojego uniwersytetu przyszła na egzamin egzaminacyjny P i tam byli wśród nich inni. Przeprowadzanie różnych egzaminów.

W odliczaniu czasu w kółko wprowadziliśmy również drugie spotkanie, ale ludzie w tym czasie zaczęli się trochę zmieniać, przez co otoczenie było trochę hałaśliwe. Jednak po tym, jak ten sam inwigilator poprosił nas o przygotowanie, zamknięcie wszystkich rzeczy (telefony komórkowe, dokumenty, portfele itp.) w szafce do przechowywania, a jednocześnie postawienie jedzenia i napojów przed przygotowanym stołem. Pamiętaj, że dopóki masz komputer, paszport i klucz do szafki, resztę możesz włożyć do szafki.

Kiedy wejdziesz, pracownik poprosi Cię o zdjęcie okularów do kontroli, a następnie sprawdzisz przód i tył wykrywacza metalu. Po zakończeniu informacje zostaną ponownie zweryfikowane w poczekalni, a następnie dostarczone wraz z ołówkiem i arkuszem odpowiedzi. Po zalogowaniu członek personelu zabierze Cię do Twojej lokalizacji w sali egzaminacyjnej (taka sama jak numer szafki).

Krzesło do siedzenia to rodzaj czarnego krzesła obrotowego. Przed nim jest duży ekran. Po prawej stronie znajduje się miejsce na paszport i klucz do szafki, a po lewej słuchawka dźwiękoszczelna.

Nie używaj ołówków ani arkuszy odpowiedzi.

Nie używaj ołówków ani arkuszy odpowiedzi.

Nie używaj ołówków ani arkuszy odpowiedzi.

To jest bardzo ważne. Jeśli stracisz kwalifikacje, to Twoja sprawa.

Więc zacznijmy. Na początku przejdziesz do sekcji Tutorial. Jeśli nie ma w tym nic złego, powinien to być wstęp do korzystania z systemu 6-stronnego. Będziesz w stanie zrozumieć, jak cały system działa obok siebie. Poniżej każdej strony (jeśli pytanie jest bardzo długie, należy je ściągnąć, aby pojawiło się poniżej). Są 4 pudełka w kolejności od lewej, a mianowicie

 • Poprzednie pytanie
 • Następne pytanie
 • Zaznaczone pytanie Możesz zaznaczyć pytania, których nie znasz lub co do których nie jesteś pewien. Łatwiej będzie je odzyskać.
 • Przegląd Po jednorazowym przeczytaniu listy odpowiedzi możesz zobaczyć, które pytania nie zostały uzupełnione i które są zaznaczone. Pytanie XX to nie wszystkie pytania. Kliknij „Pytanie XX” w pierwszej kolumnie, aby powrócić na stronę tego pytania

Po wykonaniu ćwiczeń systemowych na tej stronie, wprowadzisz krótkie wprowadzenie do informacji zawartych w dokumencie testowym, takich jak czas testu, większość pytań itp., a następnie możesz wprowadzić je po potwierdzeniu.

Zatrzymaj się tutaj na chwilę. Przed egzaminem musisz zrozumieć, że wśród 30 pytań 3 pytania to tzw. pytania pilotażowe. Tego typu pytanie nie powie Ci, które pytanie jest daremne, ale zazwyczaj jest bardzo trudne i nie będzie liczone jako punktacja. Nie spotkałem się ponownie z pytaniami pilotażowymi, które zostaną omówione w następnym blogu. Krótko mówiąc, jeśli napotkam problem, który jest zbyt dziwny, byłoby lepiej, gdybym zrezygnował z jednego po drugim i wrócił.

Wracając do tematu, kiedy wejdziesz na stronę z pierwszym pytaniem, w lewym górnym rogu pojawi się odliczanie, a poniżej informacje, których zwykle używamy (takie jak tabela rozkładu normalnego itp.). Na każdej stronie będzie jedno pytanie, a każde pytanie ma pięć możliwości. Odpowiedź, którą obliczysz, powinna być jedną z nich. Jeśli nie, to zrobiłeś coś złego i zacznij od nowa.

Po kolejnych 3 godzinach wstępnych prób, próbach z problemami, które nie byłyby możliwe, a następnie ponownej kontroli jeszcze raz, system w naturalny sposób wyszedł. Pozostaje tylko ja, w obliczu kolejnego zakończenia, którego nie znam. Proces testowy tego wszystkiego jest tutaj, a reszta to niechlujna sprawa, a cała reszta zostanie pokazana w następnym artykule.

Aby uzyskać więcej informacji po zdaniu mojego egzaminu SOA P, zapoznaj się z następnym artykułem, a liczbę studentów zdających i niezaliczonych z naszej uczelni również podzieliłem się w moim następnym poście, upewnij się, że to sprawdziłeś, jeśli chcesz poznać wskaźnik sukcesu w Egzamin SOA P .

Author: Ray Negolay

Raynegolay jest osobisty blog, który nagrać sposób, aby stać się aktuariuszem poprzez studiowanie i przejść przez egzaminów aktuarialnych z Society of Actuaries (SOA) raynegolay jest również blog, który udostępnia niektóre informacje na temat blogowania, Search Engine Optimization (SEO), Google AdSense zatwierdzenia dla początkujących. Dla egzaminów aktuarialnych udostępniania, będę dzielić się sposobami uczyłem się na egzamin SOA P i egzamin IFM z kilku wskazówek i sztuczek podczas egzaminu, aby uniknąć niepowodzenia w klasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *