5 wymagań, aby być aktuariuszem i jak je spełnić

Nie można szybko zostać aktuariuszem. Należy spełnić 5 wymagań, a ich wykonanie wymaga lat ciężkiej pracy i poświęcenia.

Jakie są więc wymagania, aby być aktuariuszem?

  1. Zdobądź tytuł licencjata.
  2. Zdaj 10 egzaminów aktuarialnych.
  3. Przejdź kilka kursów online.
  4. Bierz udział w konferencjach.
  5. Kontynuować edukację.

Technicznie rzecz biorąc, uzyskanie tytułu licencjata nie jest wymagane, aby zostać w pełni wykwalifikowanym aktuariuszem, ale pracodawca raczej nie zatrudni nikogo bez takiego stopnia.

Nie zamieściłem też żadnych wniosków, które musiałbyś złożyć, aby zostać aktuariuszem. Te aplikacje nie wymagają dodatkowej pracy w Twoim imieniu i są łatwo zatwierdzane po spełnieniu określonych wymagań.

Teraz porozmawiajmy nieco więcej o każdym z tych wymagań wymienionych powyżej i krokach, które należy podjąć, aby je spełnić.

Zdobądź tytuł licencjata

Wspomniałem powyżej, że posiadanie tytułu licencjata nie jest tak naprawdę wymagane, aby zostać w pełni wykwalifikowanym aktuariuszem. Ale jest to coś, czego potrzebujesz, aby uzyskać podstawową pracę aktuarialną.

Tak więc, biorąc to pod uwagę, będziesz go potrzebować!

Temat lub kierunek studiów, w którym jest twój stopień, nie jest aż tak ważny. Niektórzy decydują się zostać aktuariuszem z dyplomem informatyki lub na przykład dyplomem inżyniera.

Są jednak stopnie, które będą bardziej korzystne w karierze aktuarialnej.

Jako krótkie podsumowanie, moje rekomendacje to statystyka, ekonomia, finanse lub matematyka. Dyplom z nauk aktuarialnych też byłby bardzo pomocny, ale nie polecam pójścia tą drogą.

Zazwyczaj uzyskanie tytułu licencjata zajmuje około 4 lat, jeśli masz zajęcia w pełnym wymiarze godzin.

W tym 4-letnim okresie idealnie byłoby znaleźć jedną lub dwie praktyki aktuarialne, aby zdobyć doświadczenie w pracy jeszcze w szkole. Pomoże ci to znacznie później, gdy będziesz szukał swojej pierwszej pracy.

Zdaj 10 egzaminów aktuarialnych

Zdanie egzaminów aktuarialnych to najdłuższy i najtrudniejszy wymóg. Większości ludzi ukończenie wszystkich egzaminów zajmuje 7 – 10 lat i są one dość trudne.

Jeśli nigdy nie słyszałeś o egzaminach aktuarialnych lub chcesz poznać każdy możliwy szczegół na ich temat, powinieneś przeczytać mój artykuł o egzaminach aktuarialnych. W tym poście wyjaśniam wszystko, co będziesz musiał wiedzieć o egzaminach aktuarialnych i jak one działają.

Krótko mówiąc, egzaminy aktuarialne mają na celu nauczenie Cię całej wiedzy matematycznej, statystycznej i finansowej, którą musisz zrozumieć w karierze aktuariusza. Poznasz także koncepcje i przepisy dotyczące ubezpieczeń.

Na szczęście nie musisz zdawać wszystkich 10 egzaminów, zanim zaczniesz pracować na stanowisku aktuariusza na poziomie podstawowym. Zazwyczaj na te stanowiska wymagane są tylko 1-3 egzaminy.

Daje to możliwość poprawienia swojej „intuicji aktuarialnej” z czasem, dzięki czemu będąc w pełni wykwalifikowanym aktuariuszem masz doświadczenie i wiedzę do podejmowania świadomych decyzji.

Jeśli planujesz zostać aktuariuszem w Kanadzie, możesz uzyskać zwolnienia z niektórych egzaminów. Niektóre kursy uniwersyteckie mogą być wykorzystane do zaliczenia egzaminów, jeśli uzyskasz ocenę zadowalającą.

Przejdź kilka kursów online

Kursy te uczą przyszłych aktuariuszy różnych koncepcji, których nie można nauczyć się podczas procesu egzaminacyjnego.

Kursy odbywają się online, a każdy z nich wymaga dużo czytania, a następnie zadania lub 2-godzinnego egzaminu na koniec.

Liczba kursów, które musisz przejść, aby zostać w pełni wykwalifikowanym aktuariuszem, zależy od tego, jaki aktuarialny tytuł wybierasz.

Istnieją dwa podstawowe oznaczenia aktuariuszy. Są to FSA (Fellow of the Society of Actuaries) i FCAS (Fellow of the Casualty Actuarial Society).

Obecnie aktuariusz, który chce uzyskać tytuł FSA, będzie musiał przejść łącznie 11 kursów online, które mają na końcu ocenione zadanie. Oznaczenie FCAS będzie wymagało tylko 2 kursów, ale dla każdego kursu należy zdać 2-godzinny egzamin.

Można oczekiwać, że ukończenie każdego kursu zajmie około jednego miesiąca. Moment, w którym weźmiesz udział w kursach, to osobista decyzja. Prawdopodobnie nie będziesz chciał zaczynać, dopóki nie zdasz już co najmniej 4-5 egzaminów aktuarialnych i nie uzyskasz pracy aktuarialnej na poziomie podstawowym.

Istnieją również punkty VEE (Validation by Education Experience), które należy uzyskać. Oznaczenie FSA wymaga 3 kredytów, a oznaczenie FCAS tylko 2.

Punkty VEE można zdobyć, zdobywając wystarczająco wysokie oceny na niektórych kursach uniwersyteckich, ale jeśli nie zostanie to osiągnięte, wymagane będzie więcej kursów online.

Weź udział w konferencjach

Będą 1-3 konferencje, w których będziesz musiał wziąć udział, aby zostać aktuariuszem.

Pierwszym z nich jest kurs profesjonalizmu. Jest to jednodniowa, osobista konferencja, podczas której dowiesz się o Kodeksie standardów zawodowych, którego muszą przestrzegać aktuariusze.

Kolejny obowiązuje tylko wtedy, gdy zdecydujesz się ubiegać się o oznaczenie FSA. Nazywa się FAC (kurs przyjęć do stypendiów). To 3 dniowa konferencja, na której dowiesz się, jak przeprowadzić skuteczną prezentację i więcej o etyce aktuarialnej. Na tej konferencji również musisz zrobić krótką prezentację.

Ostatni z nich to PEC (Practice Education Course), który jest wymagany tylko dla aktuariuszy, którzy będą pracować w Kanadzie. To 2,5-dniowe spotkanie zakończone 3-godzinnym egzaminem z otwartą książką.

Aby wziąć udział w FAC i PEC, należy spełnić wszystkie inne wymagania.

Kontynuować edukację

Gdy jesteś w pełni wykwalifikowanym aktuariuszem, musisz być na bieżąco z nowymi przepisami i standardami branżowymi, jeśli chcesz zachować zgodność. Aby to zrobić, musisz co roku spędzać około 30 godzin na czytaniu lub oglądaniu materiałów branżowych.

Aby spełnić ten wymóg, możesz również uczestniczyć w konferencjach aktuarialnych i seminariach online.

Twoje godziny są śledzone za pomocą punktów CPD (Continued Professional Development).

Zalecane zamówienie

Niektóre z tych wymagań należy spełnić w określonej kolejności, podczas gdy inne można wypełnić w dowolnym momencie.

Powinieneś przeczytać więcej artykułów na naszej stronie internetowej, aby dowiedzieć się, jakie konkretne kroki musisz podjąć, aby rozpocząć swoją aktuarialną podróż. Podzieliłem cały proces na 8 kroków, dzięki czemu wiesz dokładnie, od czego powinieneś zacząć.

Ale jako szybki przegląd, powinieneś zacząć od uzyskania tytułu licencjata i jednocześnie zdać kilka egzaminów aktuarialnych. Jeśli masz już dyplom, po prostu zacznij zdawać egzaminy.

Nie należy kończyć/uczestniczyć w kursach i konferencjach online, dopóki nie pracujesz na stanowisku aktuariusza i nie zdasz 4-5 egzaminów.

Oczywiście kształcenie ustawiczne nie będzie kontynuowane, dopóki nie uzyskasz pełnych kwalifikacji z oznaczeniem FSA lub FCAS.

Author: Ray Negolay

Raynegolay jest osobisty blog, który nagrać sposób, aby stać się aktuariuszem poprzez studiowanie i przejść przez egzaminów aktuarialnych z Society of Actuaries (SOA) raynegolay jest również blog, który udostępnia niektóre informacje na temat blogowania, Search Engine Optimization (SEO), Google AdSense zatwierdzenia dla początkujących. Dla egzaminów aktuarialnych udostępniania, będę dzielić się sposobami uczyłem się na egzamin SOA P i egzamin IFM z kilku wskazówek i sztuczek podczas egzaminu, aby uniknąć niepowodzenia w klasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *