5 rzeczy, których nauczyłem się od najmłodszego na świecie aktuariusza

Jest tyle rozmów na temat ile uczyć się; ludzie przeoczają jak badanie.

Wpadłem w tę pułapkę, przygotowując się do pierwszych egzaminów aktuarialnych.

Postawiłem sobie za cel 300 godzin nauki, a potem zamknąłem się na 2-3 miesiące. Pamiętam, że zrezygnowałam z ferii wiosennych, żebym mogła uczyć się 4-6 godzin dziennie. Byłem dumny z moich sesji nauki maratonu; Byłem dumny z tego, że jestem zajęty.

Wtedy poznałem Roya Ju, który niedawno został najmłodszym na świecie FSA w wieku 20 lat.

Uczył się znacznie mniej niż inni studenci i nadal znajdował czas na zrównoważone życie (spędzając czas z przyjaciółmi i rodziną, grając w tenisa, podnosząc ciężary, uczęszczając na pełny kurs w college’u, pracując na stażu aktuarialnym i prowadząc dwie organizacje studenckie na terenie kampusu ).

Roy otworzył mi oczy na znaczenie strategii studiów. Dwóch studentów może uczyć się przez 100 godzin i osiągać bardzo różne wyniki w zależności od tego, jak spędzają ten czas.

Po wielu rozmowach z Royem i przeczytaniu wielu książek o tym, jak się uczyć, przekształciłem swój własny proces, aby uczyć się mądrzej i ograniczyć zmarnowane wysiłki. Kończąc mój ostatni egzamin FSA, mogłem:

Nauczyłem się, że przy odpowiedniej strategii nauki można zdać egzaminy i cieszyć się życiem po drodze.

Brea już dostarczyła trochę świetnego wskazówki dotyczące pogodzenia egzaminów aktuarialnych i życia. Chciałbym oprzeć się na tej liście, skupiając się konkretnie na twoim harmonogramie studiów.

Oto 5 najważniejszych rzeczy, których się nauczyłem, aby ułożyć harmonogram studiów, aby osiągnąć zrównoważony styl życia.

1. Skróć sesje nauki i zwiększ ich częstotliwość

W chemii prawo gazu doskonałego wyjaśnia, że ​​gaz rozszerza się, aby wypełnić przydzieloną objętość. Pomysł ten został ekstrapolowany na świat produktywności w postaci Prawo Parkinsona: praca rozszerza się, aby wypełnić czas dostępny do ukończenia.

Oznacza to, że im więcej czasu poświęcisz na projekt, tym dłużej to zajmie.

Wszyscy doświadczyliśmy w szkole prawa Parkinsona. Jeśli przydzielono ci pracę za 2 tygodnie od teraz, wykorzystasz całe 2 tygodnie. A jeśli ten sam papier miałby mieć za 4 tygodnie, nadal używałbyś go przez cały czas.

Większość pracy odbywa się dopiero po ostatecznym terminie, i ta sama zasada obowiązuje podczas nauki. Aby zwiększyć wydajność, wyznacz krótsze terminy na sesje szkoleniowe.

Możesz spróbować użyć techniki Pomodoro:

  • Ustaw minutnik na 25 minut i pracuj nad jednym zadaniem (możesz spróbować posłuchać dudnienia różnicowe dla zwiększenia ostrości)
  • Zrób sobie 5-minutową przerwę, a następnie powtórz kolejną 25-minutową sesję roboczą
  • Po 4 takich Pomodoro zrób dłuższą 15-minutową przerwę

25-minutowe sesje robocze zapewniają napięty termin zakończenia zadania; wykorzystują prawo Parkinsona. Przerywane przerwy również zapobiegają wypaleniu się po tych sprintach.

Mówiąc o przerwach…

2. Włącz przerwy do sesji nauki

Przerwy są ważne nie tylko dla radzenia sobie z wypaleniem; są krytyczną częścią procesu rozwiązywania problemów.

Dr Barbara Oakley wyjaśnia to w kategoriach: skoncentrowane vs rozproszone sposoby myślenia. Podczas nauki angażujesz się w skupiony sposób myślenia, zanurzając się głęboko w złożony problem. Ale czasami trafiasz na ścianę.

Rozproszony sposób myślenia pozwala ci cofnąć się i znaleźć alternatywne podejścia, aby ominąć punkt sporny. Jest kojarzony z „Eureką!” chwile i kreatywne spostrzeżenia, które pojawiają się, gdy odpoczywasz po ciężkim dniu.

Wiele razy poświęciłem 15 minut na spacer, przekąskę lub prysznic i nagle trudna koncepcja po prostu klika.

Spróbuj zaplanować przerwy w ramach sesji nauki, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie tych spostrzeżeń.

3. Uwzględnij stres w innych dziedzinach życia

Na studiach uwielbiałem trójbój siłowy. Zatrudniłem trenera, który zaprojektował moje programy podnoszenia i odżywiania, i spotykaliśmy się, aby cotygodniowe aktualizacje dotyczące postępów.

W przypadku tych odpraw omówiliśmy zwykłe pytania: Jak dobrze przestrzegałeś swojego programu żywieniowego? Czy osiągnąłeś swoje cele związane z podnoszeniem ciężarów na tydzień?

Ale moim ulubionym pytaniem było: Oceń swój ogólny poziom stresu w skali 1-5. Jeśli miałem duży stres w innych dziedzinach życia, zmniejszyliśmy intensywność podnoszenia, aby uniknąć wypalenia.

Ten sam pomysł dotyczy egzaminów aktuarialnych – harmonogramu studiów nie można przeglądać w oderwaniu od siebie. Spróbuj spojrzeć całościowo na zarządzanie energią i stresem, zwłaszcza w tygodniu egzaminu.

Zwiększony stres w jednym obszarze należy skompensować przez obniżenie wymagań w innych obszarach. Na przykład:

W pracy koordynuj pracę z przełożonym i zespołem, aby móc pracować przez pół dnia (lub nawet wziąć pełne dni wolne) w tygodniu egzaminu.

W szkole spróbuj umówić się na egzamin aktuariusza w przerwie od zajęć. Lub porozmawiaj ze swoimi profesorami, aby sprawdzić, czy możesz wykonać zadania z wyprzedzeniem, aby odciążyć pracę w tygodniu egzaminacyjnym.

Jeśli często ćwiczysz, spróbuj zrobić tydzień odpoczynku lub zmniejszyć intensywność przed egzaminem.

Dzień egzaminacyjny to wydajność, a Ty chcesz być w szczytowej formie.

4. Zaplanuj cotygodniowy dzień przeglądu

Większość uczniów dzieli naukę na dwie odrębne fazy: naukę i powtórkę.

Być może jutro dowiesz się o „zwiększaniu rent dożywotnich”, a potem nie powrócisz do tego tematu przez kolejny miesiąc lub dwa po ukończeniu podręcznika do nauki.

Ale dzięki takiemu podejściu zapomnisz wiele z tego, czego się uczyłeś i spędzisz dużo czasu na ponownej nauce.

Zjawisko to najlepiej ilustruje krzywa zapominania Ebbinghausa na poniższym obrazku. Po 30 dniach możesz zapamiętać tylko 20% tego, co początkowo przeczytałeś.

Najlepszym sposobem na walkę z krzywą zapominania są rozłożone recenzje.

Nawet w przypadku pojedynczej recenzji z odstępami znacznie zwiększysz swoją retencję. Po miesiącu zapamiętasz około 70% materiału zamiast oryginalnych 20%.

Mówiąc prosto: nauka przez 1 godzinę dzisiaj i 1 godzinę w przyszłym tygodniu jest lepsza niż 2 godziny dzisiaj. To najlepszy przykład mądrzejszego studiowania. Nie tracisz dodatkowego czasu, po prostu wykorzystujesz go efektywniej.

Kiedy tworzysz swój harmonogram studiów, możesz zablokować jeden dzień w tygodniu, aby przejrzeć informacje z poprzedniego tygodnia. Ukończenie podręcznika do nauki może zająć ci trochę więcej czasu, ale na dłuższą metę zaoszczędzisz dużo czasu, nie ucząc się ponownie połowy materiału.

5. Zablokuj swój kalendarz – chroń czas

Brea sugeruje, abyś „zaplanował czas nauki w swoim kalendarzu, tak jakbyś robił wizytę u lekarza lub zajęcia”. Nie mogłem się zgodzić.

Zrób wszystko, co możesz, aby chronić swój czas nauki. Zablokuj swój kalendarz. Włącz tryb „Nie przeszkadzać”, aby wyciszyć powiadomienia na telefonie. Użyj aplikacji, takiej jak Las by się nie rozpraszać.

Bycie sztywnym w czasie nauki daje swobodę w pozostałej części twojego harmonogramu.

Na przykład uczyłem się od 7:30 do 9:00 każdego dnia tygodnia. Nie podlega negocjacjom. Zajmując się najpierw moim najważniejszym zadaniem, mogłem po pracy robić, co chciałem.

Twoi znajomi chcą zjeść obiad? Twój samochód się psuje i trzeba go oddać do naprawy? Chcesz obejrzeć nowy odcinek Game of Thrones lub zagrać w gry wideo? Nie ma problemu. Załatwiłeś już biznes, więc twoje wieczory są całkowicie elastyczne (jeśli jesteś nocną osobą, możesz to łatwo odwrócić).

Jak mówi Jocko Willlink: „Dyscyplina = Wolność”.

Masz to – moje 5 najlepszych wskazówek dotyczących harmonogramu studiów. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, być może zainteresuje Cię również:

  • Bezpłatny 5-dniowy kurs e-mailowy dotyczący umiejętności uczenia się
  • Taktyka aktuarialnego egzaminu: ucz się więcej, ucz się mniej (czytelnicy Brea mogą skorzystać z kodu rabatowego) AET36B748A2 20% zniżki, ważne do 15.05.2019)

Powodzenia na egzaminach! Mamy nadzieję, że będziesz w stanie przejść przez cały proces, ciesząc się tym procesem.

Author: Ray Negolay

Raynegolay jest osobisty blog, który nagrać sposób, aby stać się aktuariuszem poprzez studiowanie i przejść przez egzaminów aktuarialnych z Society of Actuaries (SOA) raynegolay jest również blog, który udostępnia niektóre informacje na temat blogowania, Search Engine Optimization (SEO), Google AdSense zatwierdzenia dla początkujących. Dla egzaminów aktuarialnych udostępniania, będę dzielić się sposobami uczyłem się na egzamin SOA P i egzamin IFM z kilku wskazówek i sztuczek podczas egzaminu, aby uniknąć niepowodzenia w klasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *